Rozptýlí Alphabet pochybnosti o svém zaostávání v oblasti umělé inteligence?

Dvoumiliardový gigant v oblasti on-line reklamy Alphabet by měl ve čtvrtek po uzavření trhu oznámit své hospodářské výsledky. Očekává se, že majitel vyhledávače Google a služby YouTube vykáže dvouciferný růst tržeb a nadprůměrný 30% růst zisku, protože se snaží zažehnat obavy, že zaostává v rozhodujícím závodě o umělou inteligenci (AI).
Očekává se, že společnost Alphabet, majitel vyhledávače Google a služby YouTube, vykáže dvouciferný růst tržeb a nadprůměrný růst zisku. Ilustrační foto: FAEI.cz

Jedním z klíčových bodů bude zrychlující se 10% růst tržeb v jeho obrovském podnikání v oblasti on-line reklamy, které v minulém čtvrtletí nesplnilo vysoká očekávání. V centru pozornosti bude také mohutný 25% růst cloudového byznysu, stejně jako schopnost zvládnout vysoké náklady na soupeření v oblasti AI s konkurenty, jako jsou Microsoft a Meta.

Akcie společnosti za poslední rok vzrostly o téměř 50 procent, což je více než dvojnásobek růstu indexu S&P 500. V porovnání s růstem indexu S&P 500 jde o výrazný nárůst.

Její budoucí ocenění v poměru cena/zisk je však nepříliš ambiciózní 22násobek, což je jen mírná prémie oproti indexu S&P 500 a pod jejím vlastním dlouhodobým průměrem, což odráží obavy, zda je vítězem či poraženým v oblasti umělé inteligence.

Autor je stratég pro globální trhy společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB