bool(false)

Samozvaný ochránce Kočalka k soudům nechodí a neposkytuje informace

Včera portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI) informoval o tom, že soud předběžným opatřením zakázal samozvanému ochránci práv investorů a klientů pojišťoven Pavlu Kočalkovi poskytovat rady nespokojeným klientům. Není to ale jediný právní problém, jemuž bývalý jednatel firmy KLV Consulting a současný jednatel firmy ZPP Advisory a předseda Unie subjektů ochrany spotřebitelů čelí.

Samozvaný ochránce práv investorů a klientů pojišťoven Pavel Kočalka. Reprofoto: tn.cz

Jak redakci portálu FAEI informovali jeho čtenáři, minulý měsíc bylo odročeno jednání Obvodního soudu pro Prahu 1 v případu, kde Kočalka v trestním případu vystupuje kvůli neoprávněnému podnikání jako obviněný. Důvodem odročení na říjnový termín bylo, že samozvaný ochránce se k soudu opětovně nedostavil.

„Nevím, co s tím budu dělat,“ konstatovala podle svědků soudkyně, kterou Kočalkův právník ujistil, že jeho klient určitě přijde. „Tedy ne dnes,“ upřesnil prý po krátké odmlce s vysvětlením, že jeho klient předvolání nedostal.

„Aniž bych chtěl hodnotit tento případ, je pravdou, že pokud soud vydá předběžné opatření kvůli neoprávněnému podnikání a následně shledá, že je porušováno, může uvažovat i o uvalení vazby.“ říká Mgr. Vladislav Vnenk z advokátní kanceláře Mgr. Marie Klinerové.

Na další Kočalkův právní problém upozornil předseda FAEI Přemysl Souček: „Ze zveřejněných dokumentů v insolvenčním rejstříku vychází najevo, že pan Kočalka požádal o snížení splátek v probíhajícím oddlužení, dosud ale neinformoval soud o změně zaměstnavatele, natož o tom, že si pořídil novou firmu ZPP Advisory se splaceným základním jměním ve výši 200 tisíc korun.“

A právě v tom by mohl být kámen úrazu. Insolvenční soud totiž Kočalkovi uvěřil, že má vůli splatit své dluhy v stoprocentní výši a v srpnu mu schválil zbývající 34 splátky oddlužení ve výši necelých 16 tisíc korun měsíčně. Přestože Kočalka v té době už nebyl jednatelem a zaměstnancem KLV Consulting.

Soudkyně obvodního soudu má už zřejmě v Kočalkově aktuální trestní kauze jasno. Svědčí o tom především usnesení o předběžném opatření. „Přestože se soudkyně okamžitě opravila a řekla obžalovaný, krátce předtím o něm mluvila jako o odsouzeném,“ informovali redakci čtenáři.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Spotřebitel

Nejčtenější

Iveta Bečvářová: Znám i chovatele, který zaplatil rovnátka svému psovi

Rozhovor
Vystudovala Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, ale protože je vyhraněnější specializace ve veterinárních oborech u nás téměř nemožná, odešla do USA, pracovala na soukromé veterinární klinice a získala stipendium na univerzitě. „Ve Státech je spousta lidí ochotných utratit neuvěřitelné peníze za zlepšení kvality života jejich kočky, psa či koně,“ říká v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické …
Rolovat nahoru