Šmejdi to zkoušejí dál, přibylo také odhalených padělků

Šmejdy z předváděcích akcí nezastavila ani obří kampaň proti nim a kontroly. Hlavně senioři jsou nepoučitelní, pořád jim skáčou na špek „výlet zadarmo,“ a pak se diví, že je tito podnikavci „odpeněží“.

ČOI se i ve druhém čtvrtletí zaměřila při kontrolách na padělky. Foto: ČOI

Ve druhém čtvrtletí 2017 pokračovala Česká obchodní inspekce (ČOI) v kontrolách předváděcích prodejních akcí. Z celkového počtu 37 provedených kontrol bylo zjištěno porušení právních předpisů ve 14 případech, což bylo 37,8 procent, oznámila ve své zprávě ČOI. To znamená, že jde o téměř totožné zjištění jako v 1. čtvrtletí tohoto roku, kdy inspektoři zaznamenali nedodržení zákonů v 35,7 procentech.

Výsledky kontrol také potvrdily, že i když v meziročním srovnání šmejdi o něco polevili, tak na trhu „stále působí firmy, které v současné době porušují především povinnost oznamovat ČOI konání těchto akcí a obcházejí zákaz přijímat platby za nabízené výrobky či služby před uplynutím lhůty sedmi dnů od uzavření smlouvy“.

Obchodní inspekce šla také po padělcích. Z celkového počtu 425 provedených kontrol bylo zjištěno porušení předpisů ve 313 případech (bezmála 74 procent). Z tohoto počtu u 93 kontrol zaznamenala nabízení, prodej nebo skladování padělků (21, 9 %), což je o 5,5 procenta více, než v prvním čtvrtletí 2017.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Spotřebitel

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru