Šmejdi to zkoušejí dál, přibylo také odhalených padělků

Šmejdy z předváděcích akcí nezastavila ani obří kampaň proti nim a kontroly. Hlavně senioři jsou nepoučitelní, pořád jim skáčou na špek „výlet zadarmo,“ a pak se diví, že je tito podnikavci „odpeněží“.

ČOI se i ve druhém čtvrtletí zaměřila při kontrolách na padělky. Foto: ČOI

Ve druhém čtvrtletí 2017 pokračovala Česká obchodní inspekce (ČOI) v kontrolách předváděcích prodejních akcí. Z celkového počtu 37 provedených kontrol bylo zjištěno porušení právních předpisů ve 14 případech, což bylo 37,8 procent, oznámila ve své zprávě ČOI. To znamená, že jde o téměř totožné zjištění jako v 1. čtvrtletí tohoto roku, kdy inspektoři zaznamenali nedodržení zákonů v 35,7 procentech.

Výsledky kontrol také potvrdily, že i když v meziročním srovnání šmejdi o něco polevili, tak na trhu „stále působí firmy, které v současné době porušují především povinnost oznamovat ČOI konání těchto akcí a obcházejí zákaz přijímat platby za nabízené výrobky či služby před uplynutím lhůty sedmi dnů od uzavření smlouvy“.

Obchodní inspekce šla také po padělcích. Z celkového počtu 425 provedených kontrol bylo zjištěno porušení předpisů ve 313 případech (bezmála 74 procent). Z tohoto počtu u 93 kontrol zaznamenala nabízení, prodej nebo skladování padělků (21, 9 %), což je o 5,5 procenta více, než v prvním čtvrtletí 2017.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Spotřebitel

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru