UNIQA posílila ve třetím kvartálu téměř o sedm procent

Za prvních devět měsíců tohoto roku předepsala UNIQA na pojistném celkem 5,223 miliardy korun a posílila o 6,60 % Na bázi APE, tj. s poměrným započtením jednorázového životního pojištění na bázi deseti let, předepsala UNIQA 5,182 miliardy korun a vzrostla o 6,40 %. Meziročně tak ještě o něco zrychlila své tempo a řadí se k nejdynamičtějším velkým hráčům na pojistném trhu. Tržní podíl UNIQA pojišťovny činí aktuálně 5,3 %.

Převážná část pojistného (více než 83 procent) připadla znovu na neživotní segmenty. Ty navýšily předepsané pojistné o 7,8 % na celkových 4,365 miliardy korun. Tržní podíl UNIQA v neživotních odvětvích činí 6,7 % (7. místo mezi pojišťovnami). Nejvíce se UNIQA dařilo v povinném ručení a havarijním pojištění, když oba druhy pojištění posílily znovu dvouciferným tempem (+ 19, resp. + 14 %). UNIQA zaujímá v havarijním pojištění čtvrté místo na trhu, v dynamice pojistného z povinného ručení na trhu mezi velkými pojišťovnami jednoznačně dominovala. Dobře si i nadále vedlo pojištění domů a domácností, když vykázalo meziroční plus 15 % (druhé nejvyšší tempo mezi velkými pojistiteli na trhu), a rovněž cestovní pojištění s přírůstkem pojistného více než 11 %. UNIQA pojišťovna tak nadále dokázala profitovat z pokračující výtečné kondice ekonomiky a příznivé investiční i nákupní nálady populace. Před několika týdny byla oceněna jako Nejlepší neživotní pojišťovna 2018 v rámci soutěže Nejlepší pojišťovna (Cena Hospodářských novin).

Životní pojištění přispělo celkem 858 miliony korun (na bázi APE 817 milionů korun) a v podstatě stagnovalo. Zatímco jednorázově placené životní pojistné meziročně díky prodeji výhodné tranše posílilo bezmála o 40 % a přidalo 45 milionů korun, běžně placené pojistné oslabilo o necelých 0,8 %. Tržní podíl UNIQA v životním odvětví činil i nadále 2,5 %.

Celková škodovost byla na úrovni 55,8 procent, čímž prakticky kopíruje loňskou hodnotu. Nejvyšší úroveň se letos znovu projevovala v havarijním pojištění a v pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel, i když se ji už podařilo v obou případech o několik procentních bodů snížit dalšími zásahy do segmentace a cenotvorby. Škodovost vzrostla rovněž v podnikatelském požárním pojištění a v pojištění odpovědnosti.

Ve kmeni UNIQA pojišťovny bylo ke konci září 2018 celkem 900.500 pojistných smluv – meziročně o 6,1 % více. Nejvíce přibylo nových smluv povinného ručení (+ 10 %). UNIQA má nyní ve kmeni více než 490.000 smluv povinného ručení a je jednou z nejrychleji rostoucích pojišťoven v tomto segmentu, když za poslední dva roky přidala do kmene na 130.000 nových zákazníků.

UNIQA pojišťovna působí v rámci evropské skupiny UNIQA Insurance Group se sídlem ve Vídni. Koncern ve sledovaném období předepsal na pojistném celkem 4,042 miliardy EUR, podobně jako loni. Zatímco podle strategického plánu bylo utlumeno jednorázové životní pojištění, dynamicky se vyvíjelo pojištění majetku, úrazové a soukromé zdravotní pojištění. Koncern očekává za celý letošní rok zlepšení hospodářského výsledku. Pojišťovny UNIQA mimo domovské Rakousko (skupina UNIQA International) se podílely na pojistném necelými třiceti procenty.  Region CE (země V4) přispěl více než 700 miliony EUR, z nichž UNIQA v České republice generovala bezmála 30 %.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jan Richtárik se stal majoritním vlastníkem CNC TVAR

Jan Richtárik, spoluzakladatel jedné z nejvýznamnějších evropských společností zabývajících se komplexním CNC velkoobráběním, CNC TVAR s.r.o. ze Stráže nad Nisou, se stal skrze mateřskou společnost jejím majoritním …

Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší

Na jednu stranu by se bez nich české stavebnictví neobešlo, na druhou za nimi zůstávají nekvalitní finální konstrukce, které se nezřídka musí složitě opravovat i v objektech, které už byly předány do užívání: Tak …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

Průzkum
Typické české dítě jako kapesné od svých rodičů dostává kolem 500 Kč měsíčně, rodiče mu je vyplácí pravidelně každý měsíc a nejčastěji v hotovosti. Vyplývá to z marketingového výzkumu, který si na téma rodinné finance u výzkumné agentury Kantar zadala Equa bank. Oceňujeme, že banka šetření neprezentuje jako „reprezentativní průzkum“, což při pěti stech respondentů činí řada jiných firem.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru