Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní soutěže European Money Quiz 2024 a pokračuje v kampani #nePINdej, který zahrnuje e‑learning na portále http://www.kybertest.cz. Se svými vzdělávacími aktivitami se přidávají i členské banky.
Cílem kampaně Global Money Week je rozšířit finanční vzdělání pro děti a mládež. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Mottem letošního ročníku Global Money Week (GMW) je „Chraň své peníze, chraň svou budoucnost“. GMW tak podporuje aktivity zaměřené na zvyšování povědomí a zlepšení finanční gramotnosti mladých lidí. Cílem kampaně je rozšířit finanční vzdělání pro děti a mládež. Od roku 2012 se do kampaně zapojilo více než 60 milionů dětí a mladých lidí ze 176 zemích světa.

Česká bankovní asociace pořádá v rámci GMW národní kolo finančně-vědomostní soutěže European Money Quiz 2024 (EMQ).

„European Money Quiz je celoevropská soutěž jejímž cílem je změřit a zlepšit finanční gramotnost dětí. Je určena pro žáky ve věku 13-15 let. Letos se uskuteční již 8. ročník soutěže.

Účastníci soutěže si prohloubí své znalosti o osobních financích a možných rizicích, což je klíčové pro úspěšné řízení každodenních výdajů, řešení souvisejících výzev, odhalení případných podvodů a budování své budoucnosti,“ uvedla Zdeňka Hildová, ředitelka ČBA EDUCA.

Do letošního ročníku soutěže EMQ se registrovalo více než 400 tříd základních škol a víceletých gymnázií po celé ČR. Vítězná dvojice národního kola soutěže EMQ bude reprezentovat Českou republiku v celoevropském finále soutěže v Bruselu.

Mezi banky, které se letošního GMW účastní, patří i UniCredit Bank. Jejich projekty finančního vzdělávaní přiblížil Petr Plocek, ředitel komunikace UniCredit Bank:

„UniCredit Bank pořádá od roku 2021 vzdělávací projekt Finanční gramotnost, kterého se účastní více než 300 našich zaměstnanců – dobrovolníků. Během letošního Global Money Weeku máme domluveno opět několik přednášek na školách v různých regionech. Jen v roce 2023 se nám podařilo vyškolit více než 5 500 dětí v 75 různých základních, středních i vysokých školách v Česku.

Během přednášek naši dobrovolníci seznamují děti nejenom s významem a způsoby zajištění své finanční budoucnosti, ale kladou důraz také na uvědomění si potenciálních rizik a ochranu vydělaných peněz. Mezi taková rizika patří finanční podvody, včetně phishingu, a rizika související s ochranou osobních údajů.“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB