bool(false)

Velký test hotelů: V TOP TEN žádné české město, České Budějovice ve třetí desítce

Žádné české město se neumístilo v první desítce velkého testu evropských hotelů, který hodnotil ubytování podle poměru ceny a kvality. První místo obsadil Mostar v Bosně a Hercegovině, kam jezdí turisté obdivovat zejména Starý most. Nejlepší z tuzemských měst – České Budějovice – skončilo osmadvacáté.

První místo v žebříčku Trivago obsadil Mostar v Bosně a Hercegovině, kam jezdí turisté obdivovat zejména Starý most. Foto: wikimedia.org

Každoroční obsáhlý test provedl největší světový hotelový vyhledávač Trivago, a to podle vlastní metody hodnocení. Žebříček se sestavuje na základě kombinace dvou hlavních kritérií. První je průměrná cena za standardní dvoulůžkový pokoj ve všech kategoriích, druhou pak hodnocení hotelů či penzionů od samotných návštěvníků, uživatelů.

Výsledky se následně přenášejí na stobodovou škálu. Aby měla turistická destinace šance objevit se na žebříčku 100 nejlepších evropských měst podle poměru cena / kvalita, musí být v daném městě aspoň 50 hotelů a průměrný počet hodnocení minimálně od 150 hostů.

Na prvním místě se na základě těchto kritérii umístil zmiňovaný Mostar s hodnocením 97,59 bodů. V těsném závěsu pak skončil Novi Sad v Srbsku, který zaostal o pouhých pět setin bodu. O další setinu zpět skončilo na třetím místě Veliko Tarnovo v Bulharsku. Zajímavostí je, že v první desítce není žádné město ze západní Evropy, což je nejspíš způsobeno vyšší cenovou hladinou tamních hotelů a penzionů.

Ostatně mezi první stovkou není ani Praha. Z tuzemských měst se nejvýše umístily České Budějovice na 28. místě s 95,85 body. V uživatelské kategorii „Vynikající“ je asi deset budějovických hotelů a penzionů, přičemž jejich průměrná cena je lehce nad tisícem korun za noc. Lze ale sehnat i penzion pod tisícovkou.

Ve stovce nejúspěšnějších se z českých metropolí umístilo ještě dalších pět měst: Český Krumlov na 37. místě, Ostrava na pětačtyřicátém, Brno na 64. místě, Karlovy Vary a Mariánské Lázně na 71. respektive 73. místě.

Trivago přitom porovnává nabídky jednoho milionu hotelů na více než 250 rezervačních stránkách. Disponuje více než 750 miliony recenzí, které shrnují zkušenosti předchozích hotelových hostů. V databázi Trivaga je rovněž 19 milionů fotografií.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Zamítnutou reklamaci dovolené u ČOI nereklamujte

V létě to nepochybně potká někoho i z vašeho okolí. Nebude spokojeni se službami v hotelu, zakoupené pohodlí v business třídě se změní na poslední chvíli v mnohahodinové mačkání se s ostatními turisty a místo …

Zavazadla v letecké přepravě budou pod lepší kontrolou

Pasažéři Qatar Airways a ruské letecké společnosti S7 mají díky mobilním aplikacím při cestování své kufry pod kontrolou už dnes. Do roku 2020 umožní cestujícím sledovat pohyb svých zavazadel v reálném čase přes 70 …

Nejčtenější

Iveta Bečvářová: Znám i chovatele, který zaplatil rovnátka svému psovi

Rozhovor
Vystudovala Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, ale protože je vyhraněnější specializace ve veterinárních oborech u nás téměř nemožná, odešla do USA, pracovala na soukromé veterinární klinice a získala stipendium na univerzitě. „Ve Státech je spousta lidí ochotných utratit neuvěřitelné peníze za zlepšení kvality života jejich kočky, psa či koně,“ říká v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické …
Rolovat nahoru