Zdeněk Tůma členem prestižní College of Central Bankers

Mezinárodní organizace Global Interdependence Center (GIC) jmenovala Zdeňka Tůmu do společnosti světových centrálních bankéřů College of Central Bankers. Člen prezidia ČBA a předseda dozorčí rady ČSOB se tak připojuje k prestižní platformě, která poskytuje bývalým vedoucím představitelům centrálních bank světa prostor ke sdílení zkušeností.
Bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma. Foto: ČSOB

„Jsem rád, že se mohu být součástí Global Interdependence Center a těším se na zapojení do důležitých iniciativ College of Central Bankers. Mohu tak využít svých zkušeností a pomoct při řešení významných ekonomických témat v globálním prostoru,“ uvedl bývalý guvernér České národní banky Zdeněk Tůma.

Iniciativa College of Central Bankers, která působí v rámci Global Interdependence Center (GIC) má dlouhodobě dobré vztahy se současnými i bývalými vedoucími představiteli centrálních bank, a to v USA i po celém světě.

Díky tomu nabízí významnou neutrální platformu v důležitých makroekonomických a společensky významných tématech. Mnohá z nich spadají do oblasti centrálního bankovnictví a měnové politiky.

O Global Interdependence Center: Global Interdependence Center (GIC) je nezisková organizace se sídlem ve Filadelfii, která se snaží podněcovat promyšlený globální dialog o široké škále otázek, jež ovlivňují mezinárodní společenství včetně ekonomiky, zdravotní péče a vládních systémů. GIC svolává konference a kulaté stoly na domácí i mezinárodní úrovni s cílem identifikovat a řešit nové globální problémy. Další informace naleznete na internetových stránkách GIC www.interdependence.org.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Vyplatí se kreditní karta a jaké jsou její výhody?

Peníze potřebuje k životu asi každý, o tom není žádných pochyb. Navíc v době, kdy dochází k neustálému zdražování produktů a služeb. Pokud nevystačíte se svým příjmem, popřípadě vás jednou za čas překvapí nečekané …

2. ročník Studuj gastro zná své vítěze!

Na podzim roku 2021 vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) ve spolupráci s Českým gastronomickým institutem již 2. ročník programu Studuj gastro. Je určen středním gastronomickým …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB