Zimní trumfy cestovních kanceláří

Anketa
Kromě oblíbených lyžovaček, lákají cestovky i na méně tradiční zimní dovolené. Čedok zve klienty do Panamy a na zimní koupání do exotických destinací, CK Alpina si připravila dva skialpové zájezdy, Firo-tour se spolehá na exotiku Jižní Ameriky a Alexandria i Neckermann se soustředí na stálice – Slovensko, Rakousko či Itálii. Mezi Čechy roste i obliba luxusních dovolených, navíc stále častěji vyrážíme na dvě a více dovolených. Kam na svou další rekreaci pojedete vy?
Češi jsou národ lyžařů, takže je tradičně velký zájem o hory. Foto: Pixabay

Cestovky vytahují další trumfy. Většina z nás má sice poměrně jasnou představu, kam vyrazí za sněhovou nadílkou, jiní nedají dopustit na slunění v exotických zemích. Agentury i kanceláře stále přicházejí se žhavými novinkami. Nechte se inspirovat odborníky, kteří každoročně pomohou tisícům dychtivců na zimní relaxační pouť.

Alexandria – Petr Šatný, marketingový ředitel:

„Raději, než za každou cenu přidávat novinky do zimní nabídky, se soustředíme na osvědčené a zákazníky žádané destinace. Češi jsou národ lyžařů, takže je tradičně velký zájem o hory. Stále více se prosazuje trend, kdy Češi vyráží dvakrát, někdy i třikrát za zimu na 3–4 denní lyžovačku. Především prosincové a lednové zájezdy jsou v naprosté většině kratší, od února pak se začátkem jarních prázdnin přibývá i zájemců o týdenní zájezdy. Oblíbené jsou jak tuzemské hory, tak Slovensko, Rakousko či Itálie.
Zájem o exotiku roste již několik let, v posledních dvou letech sledujeme o něco větší zájem o luxusnější destinace, jako jsou Maledivy či Seychely.
K nejprodávanějším patří silvestrovské termíny a zákazníci je většinou nakupují hned po zahájení prodejů, často se na ně dokone ptají již začátkem léta, ale i dříve. Sehnat podobný zájezd nyní je poměrně náročné, ta nejlepší a nejoblíbenější místa již bývají vyprodána.“

PSALI JSME:
Část Čechů se na dovolené topí v luxusu, jiní si na zájezd půjčí. Dovolená na úvěr může skončit exekucí

Alpina – Aleš Paděra, jednatel:

„Zimní zájezdy děláme jen na Balkán a na východ, jsme hlavně letní cestovka, takže nějaké obecné trendy postihnout nedokážeme. Na letošní zimní sezonu jsme připravili dva nové skialpové zájezdy – skialpy v Raurisu v Rakousku, což zahrnuje túry s výhledem na Grossglockner a skialpy v Karavankách, kde se můžete těšit na zimní túry na pomezí Rakouska a Slovinska.
Z naší nabídky však jednoznačně vítězí Ukrajina, Silvestr se vždy vyprodá velmi rychle a rovněž o ostatní zimní termíny je velký zájem. Zakarpatská Ukrajina totiž nabízí perfektní podmínky pro lyžování a snowboarding i skvělé možnosti pro freeride ve volných terénech.
Nejčastěji s námi jezdí spíše mladší skupinky kamarádů. Ale hlásí se i jednotlivci, kteří jsou rádi, že můžou jet s lidmi, s nimiž si sednou. Veškerý program na zájezdech je společný pro všechny.“

PSALI JSME:
Češi zimní sporty milují, ale nesmí být moc drahé a namáhavé

Čedok – Martina Hájková, junior marketing manager:

„Pro nadcházející zimní sezónu jsme připravili především celou řadu nových atraktivních hotelů. Hlavní novinkou mezi destinacemi je Panama. Tradičně velký zájem je však o „zimní koupání“, a to jak u tzv. blízkých moří (např. Egypt či Kanárské ostrovy), tak samozřejmě i o exotické destinace (např. Thajsko, Zanzibar nebo Kuba).
Naše cestovní kancelář nabízí i lyžařské zájezdy, jejichž obliba je srovnatelná se zájezdy za teplem. Lyžařské zájezdy jsou poptávány především rodinami s dětmi, zimní koupání pak vyhledávají zejména dvojicemi s výjimkou termínů jarních prázdnin, kdy i zde každoročně zaznamenáváme velkou poptávku rodin s dětmi.
Dlouhodobě se zájem o zimní dovolenou zvyšuje. Trendem je zkracování délky letní dovolené z dříve velmi oblíbených 11/12denních zájezdů na týdenní pobyty a současně zvyšující se počet rezervací zimní dovolené. Obecně lze říci, že se zvyšuje počet lidí, kteří cestují na dvě dovolené za rok.“

PSALI JSME:
Češi nadávají na své hory, ale stejně na ně jedou

Firo-tour – Eva Němečková, tisková mluvčí:

„V posledních letech se stává trendem cestování na dovolené nejen v létě, ale především načerpání sil a energie i v zimních měsících. Chladné období je sezónou poznávacích zájezdů a víkendových pobytů v evropských metropolích. Klienti se rádi vydávají za poznáním exotických destinací. Ve velké oblibě jsou Čína, Indie, Spojené arabské emiráty, Vietnam či Mexiko. Ke stálicí již tradičně patří poznávací zájezdy do Peru, Argentiny nebo do Chile.
Z pobytových zájezdů je jednoznačně nejžádanější cestování do Spojených arabských emirátů, kam lze nyní letět několika leteckými společnostmi a klient si tak vybírá nejen  úroveň hotelu a stravy, ale i mezi službami dopravců. Na poznávací zájezdy jezdí klienti  většinou bez dětí, ve dvojicích, nebo sami.“

PSALI JSME:
5 nejlepších evropských lázeňských oáz

Neckermann – Lucie Sáblíková, tisková mluvčí:

„Pro letošní zimní sezonu jsme připravili několik novinek. Co se týká například ubytování, tak jednou z nich jsou apartmány Winterspecial v italském Livignu, kde se jedná o cenově velmi výhodnou nabídku ubytování v různých apartmánových domech po celém středisku. V některých termínech navíc se skipasem v ceně.
Kontinuální zájem je o hotely s dobrou lyžařskou polohou, tedy pokud možno v těsné blízkosti lanovek či sjezdovek, ideálně s možností dojezdu přímo k hotelu. Více poptávané jsou také hotely s wellness zónou nebo bazénem. Velké množství hotelů také nabízí různé zvýhodněné podmínky, např. skipasy v určitých termínech zdarma. Samostatnou kapitolou pak jsou pobyty pro rodiny s dětmi, ve spoustě hotelů se za pobyt dětí vůbec neplatí, jsou zvýhodněné dětské skipasy a také jsou oblíbené hotely s dětskými herními zónami.
Jednoznačně vedou pobyty v zahraničí, nejvíce Rakousko, vzhledem k snadné dostupnosti, následované Itálií. Pobyty v České republice činí jen zhruba necelých 10 procent.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB