Adventní Obchůdky s Albertem startují již na konci listopadu. Děti z dětských domovů vlastnoručně připravily vánoční dárky

Již osmým rokem ozdobí vánoční atmosféru v prodejnách Albert děti z dětských domovů a jejich Obchůdky. Děti připravovaly v posledních týdnech vánoční ozdoby a další vlastnoručně vyrobené dekorace, a díky projektu Nadačního fondu Albert si tak osvojí základy finanční gramotnosti a připravují se tak na vstup do dospělého života. Do letošního ročníku se zapojilo šest desítek dětských domovů a neziskových organizací z celé republiky. Zákazníci mohou zakoupit dětské výrobky a přispět na dobrou věc ve vybraných obchodech Albert po celém Česku až do 21. prosince.
Děti z dětského domova pečou do Obchůdků perníčky. Foto: Albert

Vánoční Obchůdky se postupně objeví v období od úterý 19. listopadu do soboty 21. prosince v desítkách vybraných prodejen Albert v Čechách i na Moravě. „Obchůdky pravidelně organizujeme již od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř 2,5 milionu korun. Finanční výtěžek ale není to hlavní. Díky Obchůdkům získávají děti ze sociálně ohroženého prostředí praktické dovednosti z oblasti cenotvorby, prodeje, marketingu i komunikace, navíc se dostanou do prostředí, ve kterém se běžně nepohybují,“ říká Petra Režná z Nadačního fondu Albert. Zákazníci si mohou z Obchůdků odnést ručně vyrobené vánoční dekorace a další drobné dárky, kterými potěší nejen sebe a své blízké, ale i malé prodejce.

Nadační fond Albert rozdělil za deset let téměř 110 milionů korun

V letošním roce slaví Nadační fond Albert deset let. Za dobu trvání podpořil nebo proškolil desítky tisíc dětí a zorganizoval množství projektů, při kterých rozdělil téměř 110 milionů korun. „Speciálně se zaměřujeme na děti ze sociálně znevýhodněných skupin, které podporujeme prostřednictvím projektů, jako jsou Obchůdky, Bertík pomáhá nebo Do Alberta na praxi. Cílem projektů je vzdělávání, integrace a rozvoj dětí, které neměly v životě až takové štěstí,“ komentuje činnost Nadačního fondu Albert Petra Režná.

Za deset let lidé z fondu odvedli spoustu práce. Spolupracují s více než 150 dětskými domovy a neziskovými organizacemi. „Pravidelně je společně se školami navštěvujeme. Budujeme s nimi osobnější vztahy, setkáváme se s odborníky na sociální oblast v krajích, ptáme se organizací, co by potřebovaly. Našim cílem je být jim co nejblíže a dělat poctivé a smysluplné projekty. Víme, že děti z domovů budou v budoucnu potřebovat hlavně vzdělání, proto se soustředíme na podporu volnočasových aktivit a vyššího odborného studia. Velká část pomoci je ale také zaměřena na přípravu do reálného života a samozřejmě prevenci,“ hodnotí Petra Režná.

Jeden příběh mluví za všechny

Jarek z dětského domova ve Vizovicích měl nelehké dětství. Únik z reality vždy nacházel v tanci, ve kterém ho podporoval i Nadační fond Albert. Dnes je díky své snaze a podpoře okolí úspěšným studentem HAMU, vystupoval v Českém centru v New Yorku či ve Slovenské televizi jako tanečník Heleny Vondráčkové.

Seznam všech obchodů Albert, ve kterých bude možné zakoupit výrobky dětí z dětských domovů, najdete spolu s termíny na stránkách Nadačního fondu Albert.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Edenred pomůže sbírkou poukázek lidem v nouzi

Společnost Edenred pomůže lidem v nouzi. Až do konce února organizuje speciální sbírku poukázek – stravenek a volnočasových poukázek. Celkovou částku, kterou takto získá od lidí, Edenred předá Potravinové bance na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Návrat Milana Janků mezi developery komplikují nové dluhy a insolvence

Analýza
O insolvenčním řízení se společností Geone Holešovice One, jejíhož jednatele, developera Milana Janků, u soudu zastupuje bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán, informoval v polovině loňského prosince portál FAEI.cz jako první. A doposud také jako jediné z tuzemských médií. Máme novinky a v příštích dnech přineseme další souvislosti.
Rolovat nahoru