Adventní Obchůdky s Albertem startují již na konci listopadu. Děti z dětských domovů vlastnoručně připravily vánoční dárky

Již osmým rokem ozdobí vánoční atmosféru v prodejnách Albert děti z dětských domovů a jejich Obchůdky. Děti připravovaly v posledních týdnech vánoční ozdoby a další vlastnoručně vyrobené dekorace, a díky projektu Nadačního fondu Albert si tak osvojí základy finanční gramotnosti a připravují se tak na vstup do dospělého života. Do letošního ročníku se zapojilo šest desítek dětských domovů a neziskových organizací z celé republiky. Zákazníci mohou zakoupit dětské výrobky a přispět na dobrou věc ve vybraných obchodech Albert po celém Česku až do 21. prosince.
Děti z dětského domova pečou do Obchůdků perníčky. Foto: Albert

Vánoční Obchůdky se postupně objeví v období od úterý 19. listopadu do soboty 21. prosince v desítkách vybraných prodejen Albert v Čechách i na Moravě. „Obchůdky pravidelně organizujeme již od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř 2,5 milionu korun. Finanční výtěžek ale není to hlavní. Díky Obchůdkům získávají děti ze sociálně ohroženého prostředí praktické dovednosti z oblasti cenotvorby, prodeje, marketingu i komunikace, navíc se dostanou do prostředí, ve kterém se běžně nepohybují,“ říká Petra Režná z Nadačního fondu Albert. Zákazníci si mohou z Obchůdků odnést ručně vyrobené vánoční dekorace a další drobné dárky, kterými potěší nejen sebe a své blízké, ale i malé prodejce.

Nadační fond Albert rozdělil za deset let téměř 110 milionů korun

V letošním roce slaví Nadační fond Albert deset let. Za dobu trvání podpořil nebo proškolil desítky tisíc dětí a zorganizoval množství projektů, při kterých rozdělil téměř 110 milionů korun. „Speciálně se zaměřujeme na děti ze sociálně znevýhodněných skupin, které podporujeme prostřednictvím projektů, jako jsou Obchůdky, Bertík pomáhá nebo Do Alberta na praxi. Cílem projektů je vzdělávání, integrace a rozvoj dětí, které neměly v životě až takové štěstí,“ komentuje činnost Nadačního fondu Albert Petra Režná.

Za deset let lidé z fondu odvedli spoustu práce. Spolupracují s více než 150 dětskými domovy a neziskovými organizacemi. „Pravidelně je společně se školami navštěvujeme. Budujeme s nimi osobnější vztahy, setkáváme se s odborníky na sociální oblast v krajích, ptáme se organizací, co by potřebovaly. Našim cílem je být jim co nejblíže a dělat poctivé a smysluplné projekty. Víme, že děti z domovů budou v budoucnu potřebovat hlavně vzdělání, proto se soustředíme na podporu volnočasových aktivit a vyššího odborného studia. Velká část pomoci je ale také zaměřena na přípravu do reálného života a samozřejmě prevenci,“ hodnotí Petra Režná.

Jeden příběh mluví za všechny

Jarek z dětského domova ve Vizovicích měl nelehké dětství. Únik z reality vždy nacházel v tanci, ve kterém ho podporoval i Nadační fond Albert. Dnes je díky své snaze a podpoře okolí úspěšným studentem HAMU, vystupoval v Českém centru v New Yorku či ve Slovenské televizi jako tanečník Heleny Vondráčkové.

Seznam všech obchodů Albert, ve kterých bude možné zakoupit výrobky dětí z dětských domovů, najdete spolu s termíny na stránkách Nadačního fondu Albert.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nocleh jako v pohádce

Už jste někdy nocovali ve vysokohorské chatě, která dřív sloužila jako místo, kde se schovává krmivo pro kravičky?

Jak zlikvidovat společnost bez stresů a právně správně

Potřebujete ukončit své podnikání, které již nefunguje, a chcete, aby vše bylo po právní a obchodní stránce v pořádku? V mnoha případech vám totiž povrchní znalost účetních, právních a daňových úkonů nestačí a je …

Znáte všechny výhody a nevýhody hypotéky?

Vlastní bydlení je snem každého a téměř každý Čech si jej chce splnit. Bohužel si jen málokdo může dovolit koupit vysněnou nemovitost za své. Domov je základní potřebou každého z nás, a proto není vhodné odkládat …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Lidé vyhodí 13krát víc potravin, než si myslí

Analýza
Unikátní výzkum v Brně ukazuje, kolik potravin lidé nespotřebují a vyhodí do popelnice. Výsledky ukazují, jak zkreslené mají domácnosti představy o plýtvání jídlem. V koši totiž skočí až třináctinásobně více pečiva, zeleniny nebo ovoce, než si lidé myslí.
Rolovat nahoru