Airbnb přineslo české ekonomice v roce 2017 více než 400 milionů EUR

Společnost Airbnb zveřejnila studii, která ukazuje, jak sdílené ubytování prostřednictvím Airbnb znamenalo v roce 2017 příjem pro českou ekonomiku 400 milionů EUR, což zahrnuje příjmy hostitelů a útraty hostů. Studie ukazuje, že společnost Airbnb rozšiřuje cestovní ruch v Česku a současně podporuje hospodářství v místních komunitách mimo turistická centra. V Praze to na tiskovém briefingu uvedla Anita Roth, globální ředitelka datového výzkumu společnosti Airbnb.

– Nová studie ukazuje, jak pozitivní byly dopady sdíleného ubytování v České republice a dalších visegrádských zemích v roce 2017
– Celkem 11 000 hostitelů Airbnb přivítalo v Česku 1 milion hostů
– Hostitelé utržili 75 milionů EUR a hosté v Česku utratili dalších více než 320 milionů EUR
– Nárůst počtu příchozích hostů byl mimo Prahu dvakrát vyšší než v hlavním městě
– Cestování prostřednictvím Airbnb přineslo skupině Visegrádských zemí (Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko) 1 mld. EUR

Hostitelé přes Airbnb: Typicky místní obyvatelé, kteří sdílejí své domovy

VIDEO AD HERE

V České republice je více než 11 000 hostitelů, kteří sdílejí své domovy s hosty z celého světa. Hostitelé jsou obvykle obyčejní lidé, kteří si vydělají 2 100 EUR tím, že sdílí svůj domov po 38 nocí za rok. V České republice tak během roku 2017 hostitelé sdílením svých domovů s hosty získali celkem 75 milionů EUR. Více než 40 % hostitelů v zemích V4 si využíváním Airbnb pomáhá tak, aby si mohli dovolit zůstat ve svém domově a pro mnohé rodiny je to, že jejich největší výdaje – jejich domov – lze přeměnit na zdroj dodatečných příjmů, dobrou zprávou. Průměrnému hostiteli Airbnb v zemích V4 je 39 let a ve svém rodném městě žije 17 let.

Hosté pře Airbnb: Různé typy návštěvníků

Během roku 2017 využilo Airbnb při návštěvě České republiky na 1 milion hostů – meziroční zvýšení o více než polovinu – kteří v průměru zůstali ubytováni 3 noci. Přibližně třetina hostů, kteří přicestovali do zemí V4 za pomoci Airbnb tvrdí, že by bez Airbnb jinak zůstali doma nebo by nezůstali ubytováni tak dlouho. Osm z deseti hostů si vybralo Airbnb, aby žili jako místní a 81 % návštěvníků uvedlo, že jejich zkušenosti s Airbnb přispěly k tomu, že se pravděpodobně do zemí V4 v budoucnu vrátí. Nejvýznamnějším zdrojem hostů v ČR je Německo, následované USA, Velkou Británií, Francií a samotnou Českou republikou. Hosté, kteří využívají Airbnb k návštěvě zemí V4 utratí denně až 100 EUR, přičemž hosté využívající Airbnb v České republice v roce 2017 utratili 324 milionů EUR.

Mimo turistická centra

Airbnb se liší od ostatních forem ubytování a pomáhá šířit návštěvníky a jejich výhody novým rodinám, komunitám a místním podnikům. Zatímco Praha je oblíbenou destinací pro návštěvníky, počet návštěvníků mimo Prahu roste ve srovnání s Prahou dvojnásobně a regiony, jako jsou jižní Morava a Slezsko, z tohoto trendu profitují. To ukazuje, jak Airbnb dává návštěvníkům možnost cestovat do sousedství, které by jinak vynechali, a přinášet ekonomické výhody komunitám, které obvykle z turismu mnoho neměly.

Airbnb: Přínos pro země V4

Během roku 2017 přivítalo více než 36 000 hostitelů Airbnb v zemích regionu V4 na 2,7 milionu hostů, což jen v roce 2017 vygenerovalo ekonomickou aktivitu ve výši 1 miliardy EUR. Celkově od doby svého vzniku využilo Airbnb při svých cestách do zemí regionu V4 na 6 milionů lidí. Airbnb tak napomohlo tomu, aby se přínosy turismu rozšířily i mimo hotely a turistická centra do míst, která místní obyvatelé nazývají domovem.

Anita Roth, ředitelka datového výzkumu pro Airbnb, uvedla:

“Vzhledem k tomu, že cestovní ruch v České republice roste, naše platforma pomáhá zajistit, aby tento růst byl zdravý a udržitelný tím, že bude prospěšný obyčejným lidem, komunitám a místním podnikům, které v některých případech předtím nikdy neviděly turistická eura. Chceme spolupracovat s politiky, kteří v současné době diskutují o možných regulacích sdílení, abychom zajistili, že obyvatelé budou mít i nadále možnost generovat extra příjmy; návštěvníci budou nadále vítáni všude; a města mohou moci i nadále využívat výhod zdravého a udržitelného cestovního ruchu.“

Anitha Roth navštívila země V4, aby zdůraznila výhody, které společnost Airbnb přináší tomuto regionu. A. Roth rovněž vystoupí na konferenci ImpactCEE v Krakově dne 13. června a na konferenci reSITE v Praze dne 14. června.

O Airbnb

Společnost Airbnb byla založena v roce 2008 a jejím cílem je vytvořit svět, kde jsou lidé při cestování propojeni s místními kulturami. Airbnb je komunitním tržištěm poskytující přístup k milionům unikátních ubytování od apartmánů a vil, až po hrady a ubytování ve stromech ve více než 81 000 městech a 191 zemích. Díky zkušenostem nabízí Airbnb bezprecedentní přístup k místním komunitám a zájmům, zatímco místa umožňují lidem objevit skryté poklady města doporučené lidmi, kteří na daném místě žijí. Airbnb je poháněný lidmi a jedná se i o nejjednodušší způsob, jak získat trochu příjmů z dodatečného prostoru v domácnosti nebo sdílení vášně, zájmů a měst.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ze skládek teče kde co, říká šéf inspekce životního prostředí

Rozhovor
Šéf České inspekce životního prostředí Erik Geuss kroutí hlavou nad tím, že v Česku se stále umožňuje skládkovat domovní odpad. V rozhovoru pro portál FAEI.cz také vybízí, aby Češi byli méně lhostejní k tomu, kdo zajíždí s náklaďáky do lesů nebo zapadlých dříve zemědělských areálů. A není-li vaše domácnost či chata napojena na kanalizaci, vyvážíte, abyste neotravovali druhým třeba vodu ve studni?

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru