Akciové trhy: Praha roste, Evropa v červeném navzdory pozitivnímu otevření v USA

Názor
Nový týden začal na pražské burze pozitivně. Hlavní index PX v pondělí vzrostl o 0,78 procenta (1 492,38 b.). Zobchodovaný objem byl zhruba stejný ve srovnání s dlouhodobým průměrem. Nebyly zveřejněny žádné podstatnější korporátní zprávy.
Americký index S&P500 zahájil pondělní seanci růstem o jedno procento. Ilustrační foto: Pixabay.com

Prakticky jen jedna společnost na hlavním pražském trhu klesla. Komerční banka odevzdala 0,92 procenta (809 Kč). Vzhledem k tomu, že v pondělí tvořil objem obchodů s jejími akciemi asi čtvrtinu celé burzy, bránilo to indexu ve větším rozletu. Oslabil také Gevorkyan (-0,76 %, 262 Kč), ale za zanedbatelného objemu.

Prim v pondělí hrál ČEZ se zhodnocením 2,70 procenta (894,50 Kč). Jeho cena se tak opět dostala jen těsně pod hranici 900 korun. Přes dvě procenta zisku se dostal ještě Philip Morris ČR (+2,13 %, 15 360 Kč).

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Zbytek společností z finančního sektoru (kromě výše zmíněné KB, pozn. aut.) rostl. Erste Group přidala rovné jedno procento (980 Kč), Moneta +0,51 (98,50 Kč) a pojišťovna VIG 0,14 procenta (705 Kč).

Americký index S&P500 zahájil pondělní seanci růstem o jedno procento. Ani pozitivní otevření zámořských trhů ale nezměnilo kurz evropských burz. Index STOXX Europe 600 od rána klesal. Chvíli před koncem obchodování byl slabší o 0,2 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Pražská burza roste, před výsledky je lídrem ČEZ

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Půlení bitcoinu je za rohem

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k …

Akciové trhy: Evropské trhy většinou rostly

Hlavní index pražské burzy PX ve čtvrtek posílil o 0,18 procenta (1 550,34 b.). Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné podstatnější korporátní informace. Zobchodovaný objem tvořil asi jen 80 procent dlouhodobého …

Akciové trhy: Praha na zelené nule

Po úterním výplachu, kdy evropské burzy výrazně ztratily, došlo ve středu ke korekci. Ale náš domácí index PX (+0,04 %, 1 547,54b.) vzrostl jen kosmeticky a skončil na zelené nule.  

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB