Akciové trhy: Prázdninové obchodování, malý objem, lehká ztráta

V pondělí byly zveřejněny indexy nákupních manažerů, které měří kondici ekonomiky, a to v Německu, respektive v eurozóně. Zklamaly, klesly. Zejména v průmyslu dopadly o poznání hůře, než se čekalo.
Hlavní pražský index PX zahájil nový týden mírným poklesem. Ilustrační foto: PSE

Hlavní pražský index PX (-0,11 %, 1 333,60 b.) zahájil nový týden mírným poklesem. Index se obchodoval v docela úzkém intervalu těsně pod nulou. Většinou oslabily i ostatní evropské burzy.

Čtyři tituly v pondělí rostly a pouze jediný oslabil, u zbytku se závěrečná cena neměnila. Obchodování bylo v pondělí opravdu prázdninové s celkovým objemem pouze asi třetinovým proti dlouhodobému průměru.

Pondělní zisky byly mírné. Nejlepším titulem se stal ČEZ (+0,22 %, 905 Kč), který se celý den obchodoval v mínusu. Do plusu se vyšvihl až v samotném závěru. Za ním skončila Erste (+0,19 %, 828,60 Kč), ta roste již pátý den v řadě.

Colt CZ (+0,18 %, 565 Kč) a Moneta (+0,12 %, 83,40 Kč) doplnily kvarteto společností, které posílily. Komerční banka (-0,99 %, 703 Kč) se celý den obchodovala v mínusu a jako jediná v pondělí oslabila.

Americký index S&P500 otevřel slušným růstem o 0,4 procenta. Ale tak rychle jak vzrostl, stejně tak vzápětí klesl. Volatilita seance byla hned na začátku vysoká.

Index STOXX Europe 600 se část dne obchodoval v plusu. Krátce před koncem obchodování byl slabší o 0,1 procenta.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB