Alkohol na Silvestra kupuje devět z deseti lidí

Průzkum
Silvestrovských oslav se letos hodlá zúčastnit 84 % Čechů. Za nákup potravin, alkoholu, pyrotechniky a dekorací utratí o 16 % více než v minulém roce. Vyplývá to z průzkumu agentury Nielsen Admosphere uskutečněnému na vzorku 1 500 respondentů pro úvěrovou společnost Profi Credit. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Alkohol na Silvestra nakupuje 90 % Čechů a v průměru za něj utratí 670 korun. Foto: Depositphotos.com

Téměř všichni (99 %) respondenti průzkumu uvedli, že na Silvestra utrácejí za nákup potravin. Jde o vůbec nejvyšší výdajovou položku, protože v průměru nakoupí jídlo za částku 1 150 korun. Alkohol na Silvestra nakupuje 90 % Čechů a v průměru za něj utratí 670 korun.

Méně časté jsou pak výdaje na nákup zábavní pyrotechniky (41 %) a silvestrovských dekorací (30 %), za které v průměru utratíme 470 Kč.

„Celková částka, kterou za letošního Silvestra v průměru utratíme, tak vzrostla na 2 290 korun, což je o 16 % více, než v loňském roce“, sdělit portálu FAEI.cz generální ředitel společnosti Profi Credit Pavel Klema.

Alkohol k Silvestru zcela neodmyslitelně patří. Pouze deset procent dotázaných uvedlo, že budou letos slavit bez něj. Nejoblíbenějším typem alkoholu je při silvestrovských oslavách sekt (či šampaňské), který při této příležitosti preferuje 31 % Čechů.

Na druhém místě se v jejich oblibě umístilo víno (26 %) a až třetí skončilo pivo (18 %). Destiláty preferuje osm procent respondentů, sedm procent dotázaných bude dnes popíjet míchané nápoje a koktejly.

Většina Čechů (81 %) bude letošní příchod Nového roku slavit doma nebo v kruhu svých příbuzných a nejbližších přátel. Do restaurace nebo klubu se chystají vyrazit pouze čtyři procenta dotázaných. Nízký je podle průzkumu podíl těch, kdo budou přelom roku trávit na zahraniční dovolené na horách či u moře (3 %). Asi desetina lidí neměla v době konání průzkumu plán a bude se rozhodovat na poslední chvíli.

PSALI JSME:
Silvestrovská útrata Čechů bude letos historicky rekordní

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Spotřebitel

V listopadu jsme utráceli méně, než se čekalo

Češi stále nakupují docela s gustem, od oblečení přes mobily až po elektroniku. Jejich útraty táhnou ekonomiku, jisté ochlazení však již přichází. Růst maloobchodních tržeb v listopadu 2019 opět úplně nenaplnil …

Chuť nakupovat Čechům rozhodně nechybí

A potvrdily to i výsledky maloobchodních tržeb za listopad. Po očištění se oproti stejnému měsíci předchozího roku zvýšily o 3,7 %. Největší růst si přitom připsaly opět internetové obchody, které se těší rekordnímu …

Naobědvat se za 120 korun? Už téměř nemožné

Ve velkých městech už průměrný oběd nepořídíte za méně než 120 korun. Výjimkou byly na konci roku už jen Ostrava, Olomouc a Jihlava. Jak ukazuje takzvaný Ticket Restaurant Card Index, ceny i útraty lidí …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Návrat Milana Janků mezi developery komplikují nové dluhy a insolvence

Analýza
O insolvenčním řízení se společností Geone Holešovice One, jejíhož jednatele, developera Milana Janků, u soudu zastupuje bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán, informoval v polovině loňského prosince portál FAEI.cz jako první. A doposud také jako jediné z tuzemských médií. Máme novinky a v příštích dnech přineseme další souvislosti.
Rolovat nahoru