Alkohol na Silvestra kupuje devět z deseti lidí

Průzkum
Silvestrovských oslav se letos hodlá zúčastnit 84 % Čechů. Za nákup potravin, alkoholu, pyrotechniky a dekorací utratí o 16 % více než v minulém roce. Vyplývá to z průzkumu agentury Nielsen Admosphere uskutečněnému na vzorku 1 500 respondentů pro úvěrovou společnost Profi Credit. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Alkohol na Silvestra nakupuje 90 % Čechů a v průměru za něj utratí 670 korun. Foto: Depositphotos.com

Téměř všichni (99 %) respondenti průzkumu uvedli, že na Silvestra utrácejí za nákup potravin. Jde o vůbec nejvyšší výdajovou položku, protože v průměru nakoupí jídlo za částku 1 150 korun. Alkohol na Silvestra nakupuje 90 % Čechů a v průměru za něj utratí 670 korun.

Méně časté jsou pak výdaje na nákup zábavní pyrotechniky (41 %) a silvestrovských dekorací (30 %), za které v průměru utratíme 470 Kč.

„Celková částka, kterou za letošního Silvestra v průměru utratíme, tak vzrostla na 2 290 korun, což je o 16 % více, než v loňském roce“, sdělit portálu FAEI.cz generální ředitel společnosti Profi Credit Pavel Klema.

Alkohol k Silvestru zcela neodmyslitelně patří. Pouze deset procent dotázaných uvedlo, že budou letos slavit bez něj. Nejoblíbenějším typem alkoholu je při silvestrovských oslavách sekt (či šampaňské), který při této příležitosti preferuje 31 % Čechů.

Na druhém místě se v jejich oblibě umístilo víno (26 %) a až třetí skončilo pivo (18 %). Destiláty preferuje osm procent respondentů, sedm procent dotázaných bude dnes popíjet míchané nápoje a koktejly.

Většina Čechů (81 %) bude letošní příchod Nového roku slavit doma nebo v kruhu svých příbuzných a nejbližších přátel. Do restaurace nebo klubu se chystají vyrazit pouze čtyři procenta dotázaných. Nízký je podle průzkumu podíl těch, kdo budou přelom roku trávit na zahraniční dovolené na horách či u moře (3 %). Asi desetina lidí neměla v době konání průzkumu plán a bude se rozhodovat na poslední chvíli.

PSALI JSME:
Silvestrovská útrata Čechů bude letos historicky rekordní

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Spotřebitel

Chování spotřebitelů se trvale změnilo

Tržby na internetu dál rostou, přestože se již otevřely kamenné prodejny. Z toho lze usuzovat, že se chování českých spotřebitelů trvale změnilo a ani po konci pandemie se již nevrátí do starých kolejí. 

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent

Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a stočné, zdražila až takřka o deset procent. V podobném rozsahu zdraží i v příštím roce. Důvodem je pandemie, která hlavně turisticky exponovaným …

Med citelně zdražuje. Pozor na padělky

Cena kvalitního českého medu momentálně letí vzhůru. Prodává si za více než 200 korun za kilogram. Tmavý medovicový vyjde i na 230 korun. To nekalé dodavatele může podnítit k tomu, aby zkusili prodat ještě více …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru