Alza.cz daruje notebooky pro děti z rodin samoživitelů

Alza.cz daruje Nadačnímu fondu pomoci 50 notebooků, které poputují k dětem rodičů samoživitelů, aby se mohly zapojit do distanční výuky. Iniciativě Nory Fridrichové, která spolupracuje s několika prověřenými partnery, zároveň Alza umožní nákup dalších 100 notebooků s výraznou slevou.
Ilustrační foto: Alza.cz

Za prostředky získané z veřejné sbírky tak bude možné pomoci co nejvíce dětem. Firma tím navazuje na své jarní aktivity usilující o zmírnění dopadů pandemie covid-19 na společnost, kdy mimo jiné věnovala milion korun na vývoj plicních ventilátorů.

Současná situace, kdy školy včetně prvních stupňů přecházejí na distanční výuku, dopadá nejvíce na děti z ekonomicky nebo sociálně ohrožených skupin. Jako největší český e-shop se proto Alza.cz rozhodla usnadnit jim přístup ke vzdělání a darovat v rámci veřejné sbírky padesát notebooků. Ty se doručují přímo vybraným dětem, aby se mohly co nejrychleji zapojit do nařízené distanční výuky.

„Jarní nouzový stav ukázal, že finanční nedostupnost vybavení pro distanční výuku může dětem z ohrožených skupin úplně zamezit v přístupu ke vzdělání. To je přitom jednou ze tří oblastí, na jejichž podporu se v Alze dlouhodobě soustředíme. Nabídli jsme proto paní Fridrichové nejen výhodnou cenu na nákup, ale přidali jsme i padesát notebooků jako dar,“ uvedl zakladatel společnosti Aleš Zavoral.

„Obracejí se na mě učitelé s prosbou o notebook pro žáka, kterého mají ve třídě a jehož rodič samoživitel nemá na notebook peníze. Tato děcka zpravidla nežijí snadné příběhy, ale je znát, že jejich kantor v nich hraje důležitou roli. A to je, myslím, důležitá zpráva pro nás všechny. Děkuji všem učitelům, kterým záleží na jejich žácích a na tom, aby měli jedničky,“ uvedla Nora Fridrichová.

V těchto dnech Alza.cz expeduje notebooky prvním příjemcům. Každé dítě kromě notebooku dostane také balení roušek a litr desinfekčního prostředku. E-shop tak chce pomoci rodičům samoživitelům ušetřit jejich, nyní ještě více omezené, finanční prostředky a jejich dětem s co nejrychlejším zapojením do výuky.

Již na jaře firma věnovala jeden milion korun na vývoj plicních ventilátorů CoroVent a neziskovým organizacím rozdělila tisíce roušek a respirátorů ze svých zásob. Další iniciativy proti covid-19 podpořila formou přímých darů i přes zapojení do charitativní platformy Souhvězdí pomoci.

Alza se dlouhodobě soustředí na dobročinné aktivity, které souzní s filozofií firmy. Zaměřuje svou společenskou odpovědnost na filantropii, kam patří právě pomoc neziskovému sektoru – např. loni spuštěný projekt Souhvězdí pomoci sdružuje neziskového organizace a jejich projekty; dále ochranu životního prostředí – např. využívání ekologických obalových materiálů, redukce obalového odpadu, zaměstnanci se pravidelně zapojují do výsadby stromů.

Posledním, velmi důležitým pilířem je vzdělávání. Alza se zaměřuje jak na interní vzdělávání svých zaměstnanců, tak se pravidelně její pracovníci účastní konferencí a workshopů. Aktivně firma pracuje se studenty VŠE, kde v tuto chvíli má již dva samostatné předměty.

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Magická hranice 500 rodinných firem překonána

Roční výročí od spuštění registrace rodinných obchodních korporací a rodinných živností dle oficiální definice rodinného podnikání a k tomu 500. registrovaná rodinná firma. Skvělý souběh dvou významných milníků, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru