Amazon zezlátl a podpořil onkologické pacienty: Nadačnímu fondu Kapka naděje věnoval částku přes 600 tisíc korun, stovka zaměstnanců se zapsala do registru dárců dřeně

Společnost Amazon v rámci měsíce boje proti onkologickým onemocněním podpořila Nadační fond Kapka naděje finančním darem ve výši 617 tisíc korun. Částka poputuje na nákup nových zdravotnických přístrojů pro zkvalitnění péče o dětské pacienty. Cílem kampaně Amazon Goes Gold je nejen finanční pomoc, ale i osvěta týkající se této problematiky. Do akce se zapojilo více než 1 000 zaměstnanců distribučního centra v Dobrovízi, kteří přišli do práce v pyžamu. 
Amazon věnoval Nadačnímu fondu Kapka naděje věnoval částku přes 600 tisíc korun. Foto: Amazon

Právě v pyžamu totiž onkologičtí pacienti často stráví během léčby a rekonvalescence v nemocničních zařízeních i dlouhé měsíce. Za každého zaměstnance, který na známku solidarity zvolil jako pracovní oděv pyžamo, věnoval Amazon nadačnímu fondu75 Kč. Aktivity se zúčastnilo celkem 1036 zaměstnanců a celková suma se tak přehoupla přes 77 tisíc korun.

Akce Amazon Goes Gold se zúčastnila také Denise Veselá, která pracuje v dobrovízském distribučním centru jako školitelka: „Do charitativních aktivit Amazonu se zapojuji velmi ráda. Letos jsem přišla v pyžamu a županu. Přijít takto do práce je to nejmenší, jak mohu pomoci. Je skvělé, že Amazon takovou aktivitu organizuje,“ říká.

Společnost Amazon částku navýšila o dalších 540 tisíc korun. „České distribuční centrum Amazonu letos zezlátlo již počtvrté. Vážím si toho, že našim zaměstnancům není osud onkologických dětských pacientů lhostejný a zapojili se do akce na jejich podporu. Vybrané peníze věnujeme již tradičně Nadačnímu fondu Kapka naděje, která se v pomoci nemocným dětem angažuje,“ řekl Michal Šmíd, generální ředitel společnosti Amazon.

Stovka zaměstnanců se zapsala do registru dárců kostní dřeně

Nejen tímto způsobem však mohli zaměstnanci akci podpořit. Kromě nákupu reklamních předmětů se mohli v rámci akce Amazon Goes Gold nechat dobrovolně zapsat do programu dárcovství kostní dřeně. Oproti předchozím rokům se během pandemie totiž počet nových potenciálních dárců snížil přibližně na třetinu. Této příležitosti využilo 117 zaměstnanců Amazonu.

„Těší mě, že se nad rámec běžného programu podařilo uspořádat nábor do Českého registrů dárců krvetvorných buněk při IKEM. Možná se nám tak společně podaří zachránit i život, a to je skvělý pocit. Děkuji všem, kteří se na této události podílejí,“ říká Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

Po celém světě jsou onkologická onemocnění příčinou úmrtí více než 100 tisíc dětských pacientů ročně. Cílem Kapky naděje je přispět ke snížení tohoto čísla a kontinuálně podporovat zdravotní, školní, kulturní a sociální potřeby dětí postižených nádorovými onemocněními.

„Již potřetí máme unikátní příležitost nadchnout všechny zaměstnance společnosti Amazon pro pomoc nemocným dětem. Získané prostředky budou, stejně jako v loňském roce, investovány do nákupu přístrojového vybavení pro Kliniku dětské hematologie a onkologie UK 2. LF a FN Motol, a to přímo pro transplantační jednotku,“ doplňuje Jan Fisher.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Huawei Connect 2021: Inovacemi k rychlejší digitalizaci

Digitální svět již nyní propojuje více než polovinu lidí na planetě. Jak rozšířit jeho působení a přinést s ním spojené výhody do každé firmy, domácnosti a každému jednotlivci, je tématem výroční konference Huawei …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Během a s Terezou Maxovou na pomoc znevýhodněným dětem

Rozhovor
„Podpora znevýhodněných dětí je pro nás jednou z priorit strategie společenské odpovědnosti,“ říká v rozhovoru pro Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Michal Kadera, vedoucí vnějších vztahů Škoda Auto. Největší tuzemská automobilka je generálním partnerem charitativního happeningu Hýbejte se s Teribearem, kterou pořádá Nadace Terezy Maxové dětem.

Jaká budou auta budoucnosti?

Bezmála každý druhý vůz na evropských silnicích by už v polovině příštího desetiletí mohl být autonomní. Vyplývá to …