Během jarních prázdnin roste počet sjednaných cestovních pojištění

Češi se v minulých letech poučili a letos už nechtějí o jarních prázdninách nic ponechat náhodě. Cestovní pojištění si během období zimních radovánek sjednává oproti běžnému období až třikrát víc z nich. Češi se také prý také naučili sjednávat bezpečnější variantu zahrnující i kompletní připojištění, tvrdí společnost Porovnej24.cz, která se mj. zaměřuje na srovnání cestovních pojištění.
Pojištění odpovědnosti si zařídí čtyři z pěti Čechů. Foto: Pixabay

Balíčky cestovního pojištění jsou dnes již přežitek, nejenže bývají často předražené, ale nemusí ani zahrnovat vše, co cestovatel potřebuje. V dnešní době je přitom možné zařídit pojištění na míru z pohodlí domova. Nabídky několika pojišťoven si je pak možné porovnat jednoduše online a zamyslet se, co přesně každý na konkrétní dovolenou potřebuje. Nejlevnější cestovní pojištění se přitom pohybují už od sedmi korun za den.

„Tyto varianty ale zahrnují jen základní pojištění, které nekryje mnohá rizika. V případě dovolených na horách doporučujeme neopomenout dostatečné krytí léčebných výloh, pojištění odpovědnosti ani úrazové připojištění,“ říká Zbyněk Laisek ze společnosti Porovnej24.cz.

Na co si dát pozor?

Češi se poučili a již nevyhledávají jen nejlevnější formu pojištění, kromě základního balíčku si 80 % Čechů zařídí i pojištění odpovědnosti. Nejčastější je volba varianty s neomezeným krytím léčebných výloh a kompletním připojištěním, včetně krytí storna dovolené.

„Storno nemusí být nutně jen v případě onemocnění či úrazu, jak si mnoho lidí dodnes myslí. Krýt může například i nečekanou výpověď z pracovního poměru, nenadálé škody na majetku, úmrtí blízké osoby. To vše může být rovněž oprávněným důvodem pro nahrazení výdajů za zrušení zájezdu,“ vysvětluje Laisek.

Dalším krytím, které pojištění zahrnuje, ale mnozí cestovatelé pojišťovnu o finanční plnění nepožádají, bývají zpoždění zavazadel nebo letu. Důvod je jednoduchý, lidé o svém nároku jednoduše nevědí. Obvykle je možné získat náhradu v situacích, kdy dojde ke zdržení delšímu než šest hodin. V takovém případě má cestující nárok na náhradu skutečně vynaložených nákladů, tzn. nákup hygienických potřeb, oblečení, jídla a nákladů na náhradní ubytování.

PSALI JSME:
Není lyžování jako lyžování. Na co pojišťovny pohlížejí jako na riziko

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Pojištění

Nepřipravte se o odškodné! Jak postupovat po nehodě

Loni došlo v Česku k více než 104 tisícům dopravních nehod, při kterých se zranilo 27 680 osob. Vyžádaly si také 565 obětí na životech. Lidé často vůbec netuší, co mají v dané situaci dělat, na jaká opatření mají …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Kazítka způsobující poruchu ve spotřebičích neuvidíte, ale jsou tam

Rozhovor
Výrobci televizorů, praček, fénů nebo mobilních telefonů se dušují, že do svých spotřebičů nemontují žádná speciální kazítka, jejichž smyslem je porouchat přístroj, a přimět tak zákazníka, aby si koupil nový. Jenže podle průzkumu projektu Opravme Česko se více než 75 procent dotázaných setkalo s tím, že se zejména elektrické výrobky rozbijí krátce po konci záruční lhůty. Zákazníci jsou přesvědčeni, že nejde o …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru