Bertíci budou na podzim pomáhat v Albertu. Oblíbený charitativní program přilákal přes stovku organizací

Nadační fond Albert spouští další ročník charitativního programu „Bertík pomáhá“. Svůj projekt na podporu vzdělávání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí přihlásilo více než sto neziskových organizací z celého Česka. Nejlepší z nich se budou ucházet o hlasy zákazníků v hypermarketech Albert už na podzim. Nadační fond Albert rozdělí mezi úspěšné projekty v regionech celkem 3,6 milionu korun.

Úspěšný dobročinný program Bertíci se na podzim vrátí do hypermarketů Albert. Budou to opět zákazníci, kteří hlasováním rozhodnou o nejlepších regionálních projektech na podporu dětí z dětských domovů a dalších neziskových organizací.

„Máme radost, že Bertíci přilákali přes stovku neziskových organizací z celé republiky. Těšíme se, že na přelomu října a listopadu v hypermarketech Albert opět propojí místní zákazníky a dobročinné projekty z jejich blízkého okolí,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

VIDEO AD HERE

Pohodlný nákup a dobrý skutek v jednom

Organizace se mohly do projektu registrovat prostřednictvím online formuláře do poloviny července. Nejvíce projektů se přihlásilo v Praze, Ústeckém a Středočeském kraji, ale také na Zlínsku a v Moravskoslezském kraji. „Žádosti vyhodnotí Správní rada Nadačního fondu Albert. V každém regionu vybere dva nejlepší projekty. Ty se pak dostanou do hlasovacího finále v našem programu Bertík pomáhá, ve kterém budou mít hlavní roli zákazníci hypermarketů Albert,“ vysvětluje Petra Režná.

Hlasování bude probíhat v devíti desítkách hypermarketů Albert po celé České republice, kde zákazníci za každý nákup nad 200 Kč obdrží jeden hlasovací žeton – takzvaný „Bertík“, který mohou vhodit vybranému projektu do hlasovacího boxu. Projekt, který v regionu získá od zákazníků více Bertíků, obdrží od Nadačního fondu Albert 55 000 Kč. S prázdnou však neodejde nikdo. Projekt s nižším počtem hlasů si odnese částku 35 000 Kč. Celkově rozdělí Nadační fond Albert na základě hlasování zákazníků 3,6 milionu korun.

Příběhy dětí představuje Bertíkova štafeta

I díky pomoci Bertíků a Nadačního fondu Albert nabraly stovky dětských příběhů ten správný směr. Pětici z nich představuje a postupně odkrývá letošní Bertíkova štafeta.

Veronika z dětského domova Loreta ve Fulneku může bez starostí studovat. Na střední školu, kterou si přála, musela dojíždět. „Díky finanční podpoře jsem mohla uhradit cestovné do školy a zpět,“ říká Veronika o svém studiu. Po zvládnuté maturitě se úspěšně dostala také na vysokou školu a chce si splnit svůj profesní sen: „Po ukončení vysoké školy bych ráda pracovala jako vychovatelka v dětském domově.“

Nadační fond Albert realizuje hned několik vlastních projektů na podporu dětí ze sociálně ohroženého prostředí. Vedle Bertíků organizuje program Do Alberta na praxi nebo Obchůdky s Albertem. V programu Zdravá 5 se pak zaměřuje na podporu zdravého stravování dětí.

Detailní informace k programu, přihlášeným i již podpořeným projektům naleznete na webových stránkách www.nadacnifondalbert.cz.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru