Bertík pomáhá: Nadační Fond Albert rozdělí 4 miliony korun

Statisíce zákazníků hypermarketů Albert v celé České republice rozhodovaly o podpoře lokálních projektů. Cílem programu Bertík pomáhá je podpora rozvoje a vzdělávání dětí z dětských domovů a neziskových organizací. Letošním absolutním vítězem v počtu vhozených Bertíků se stal Dětský domov v Hranicích.
Ilustrační foto: Albert

Tradiční charitativní program se 14letou tradicí Bertík pomáhá probíhal v letošním roce ve všech hypermarketech Albert od 25. září do 8. října. Za nákup nad 200 korun zákazníci získali jeden žeton – Bertík, který následně vhodili podle svých preferencí do jednoho ze dvou připravených boxů a rozhodli tak, který z projektů dostane vyšší finanční podporu. „Jako každý rok ani letos není žádný poražený. Zákazníci vhozením oblíbeného žetonu Bertíka hlasují, který z projektů podpoříme větší, a který menší částkou. Všechny zapojené organizace, které s námi spolupracují, každoročně představují velice kvalitní a zajímavé projekty a je nám potěšením, že jsou s námi již několik let. Náš vztah se tak stává mnohem osobnějším,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Letošní ročník podpořilo svým hlasem přes 930 tisíc zákazníků a zapojilo se do něj 80 projektů z celé České republiky. Nadační Fond Albert mezi ně rozdělí 4 miliony korun, které půjdou na podporu dětí z dětských domovů a neziskovým organizacím. S největším počtem vhozených Bertíků se letošním vítězem s celkovými 36 000 vhozenými Bertíky stal Dětský domov z Hranic na Moravě, jehož ředitelka, Pavla Tvrdoňová neskrývá z celkového prvenství radost.

„Děkujeme všem zákazníkům obchodů Albert, kteří nám dali svůj hlas, a hlavně Nadačnímu Fondu Albert. Samozřejmě, že jsme přáli všem zapojeným domovům, aby byly úspěšné, ale přeci jen jsme všichni netrpělivě čekali, jak dopadne hlasování. Takový výsledek jsme opravdu nečekali a jsme mile překvapeni,” říká s nadšením Pavla Tvrdoňová. „Těšíme se, že i v příštím roce budou moci děti navštěvovat kroužky, věnovat se sportovním aktivitám, jezdit na školy v přírodě, v létě pojedou na tábor a ti větší budou moci na středních školách studovat se správným vybavením,“ dodává s úsměvem.

Další aktivity Nadačního Fondu Albert

Nadační fond Albert letos oslavil deset let svého působení. Po celou dobu se věnuje podpoře dětí ze sociálně ohroženého prostředí a zdravému životnímu stylu. Kromě programu Bertík pomáhá pravidelně pořádá také projekty Do Alberta na praxi, Obchůdky s Albertem nebo program Zdravá 5. Ten učí děti hravou formou ve školkách, školách i dětských domovech, jak se správně stravovat a žít zdravým životním stylem.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Z Česka bude brzy holina

Budou-li lesy umírat dál takovým tempem, jako poslední dva roky, tak se až na výjimky z Česka stane holina. A to se …
Rolovat nahoru