Bolt oznamuje kapitálovou investici ve výši 628 milionů eur

Společnost Bolt oznámila, že ukončila zatím největší kolo financování, které jí vyneslo 628 milionů eur investic (15,4 mld. Kč) do dalšího rozvoje současných služeb platformy Bolt a urychlení přechodu na sdílenou mobilitu ve městech.
Společnost Bolt oznámila, že ukončila zatím největší kolo financování, které jí vyneslo 628 milionů eur investic. Ilustrační foto: Bolt

Hlavními investory jsou Sequoia Capital a Fidelity Management and Research Company, a dále Whale Rock, Owl Rock (součást Blue Owl), D1, G Squared, Tekne, Ghisallo a další. Tržní hodnota společnosti Bolt se tak zvyšuje na 7,4 miliard eur, tedy více než 180 miliard korun.

„Po desetiletí byla města stavěna pro auta, ne pro lidi. Důsledkem je neudržitelný stav, kdy automobily znečišťují ovzduší ve městě či zabírají veřejný prostor na parkování. To považujeme za překonaný přístup a během posledních osmi let jsme vyvinuli služby, které představují jejich lepší a dostupnější alternativy,“ informoval zakladatel a generální ředitel společnosti Bolt Markus Villig.

PSALI JSME:
Jezdit ve vlastním. Pro skoro devět z deseti Čechů je důležité auto vlastnit

Uvedl, že firma spolupracuje s městy na zavádění lehkých prostředků osobní dopravy, jako jsou koloběžky a elektrokola, i na rozvíjení sdílené mobility ve formě taxíků či carsharingu tak, aby města byla přátelštější k lidem. Zároveň společnost postupně zavádí řadu nových bezpečnostních prvků v rámci provozu svých sdílených elektrických koloběžek.

Mezi tyto funkce patří systém prevence jízdy ve dvou, který rozpozná, když na koloběžce jede více než jedna osoba, dále test kognitivních reakcí, který uživatelům v nezpůsobilém stavu nedovolí vypůjčit si stroj, a také systém prevence smyku, který také přispívá k bezpečnějšímu provozu zelených koloběžek Bolt.

PSALI JSME:
Zapomeňte na elektrokoloběžky, nastupují elektrické skútry

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB