Byly spuštěny nominace ocenění Bílá vrána 2022 pro úspěšné mladé lidi z dětských domovů

Ocenění Bílá vrána uděluje společnost yourchance o. p. s. ve třech kategoriích – Mladý dospělý, Poklad v srdci a Zaměstnavatel. Letošní ročník je již devátý a nominovat své Bílé vrány do jedné či více kategorií můžete až do 30. června 2022.
Byly spuštěny nominace ocenění Bílá vrána 2022 pro úspěšné mladé lidi z dětských domovů. Ilustrace: yourchance

Slavnostní udílení cen proběhne 18. října v Rezidenci primátora hlavního města Prahy pod záštitou primátora hlavního města Prahy, Zdeňka Hřiba. Vše o ocenění najdete na webu Bílá vrána.

První kategorií ocenění Bílá vrána Mladý dospělý jsou mladí lidé z dětských domovů, kteří se po odchodu z dětského domova nebo pěstounské péče úspěšně začlenili do života, uspěli a žijí plnohodnotný samostatný život.

Další kategorií jsou zaměstnavatelé, jejichž přístup k mladým z dětských domovů je vzorem pro celou společnost. Třetí cena Poklad v srdci je určena zaměstnanci instituce náhradní rodinné výchovy.

„Smyslem ocenění Bílá vrána je inspirovat příklady dobré praxe a funkčních modelů v podobě příběhů lidí, kteří prošli ústavní výchovou. Také pak samotných ředitelů a vychovatelů, pro které se jejich práce stala posláním a povoláním, které má smysl. Další každoroční ocenění patří firmám, které nevěří na předsudky a rády si dělají vlastní názor na ty, které zaměstnávají,“ uvádí k Bílé vráně Gabriela Štiková, spoluzakladatelka yourchance o.p.s.

Je ve vašem okolí někdo, kdo by si zasloužil ocenění Bílá vrána? Ocenit ty svoje Bílé vrány může každý z vás, a to hned ve více kategoriích. Nominovat můžete také sám sebe. Nominace budou ukončeny k 30. červnu 2022 a probíhají prostřednictvím on-line formulářů na webu www.bilavrana.net/nominace/, kde najdete i nominační podmínky.

Slavnostní vyhlášení cen proběhne 18. října v Rezidenci primátora hl. města Prahy pod záštitou primátora hl. města Prahy Zdeňka Hřiba.

Partnery ocenění Bílá vrána jsou Nadace BLÍŽKSOBĚ, Nadační fond Lasvit. Ceny pro vítěze věnovala společnost Lasvit a Ateliér Ange. Děkujeme také partnerům projektu Začni správně, nadačnímu fondu Purple Foundation, České mincovně, společnosti Mayet enterprises, Jihomoravskému kraji a realitnímu brokerovi, investorovi a podnikateli Petru Vomastkovi.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

9 způsobů, jak ochránit své úspory před inflací

Každý si říká, jestli je rozumné začít investovat teď v době začínající krize, kdy všechny aktiva klesají. Přitom čekání na lepší chvíli, je to nejhorší, co můžete při investování udělat.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.