ČD – Telematika má nové představenstvo, firmu povede Michal Krapinec

Společnost ČD - Telematika má od 1. září 2021 nové představenstvo. V návaznosti na plné ovládnutí firmy Českými drahami o tom v minulém týdnu rozhodla valná hromada. Novým předsedou představenstva byl zvolen jeho dosavadní člen Michal Krapinec.
ČD - Telematika má nové představenstvo, firmu povede Michal Krapinec. Foto: ČD - Telematika

David Wolski, který doposud působil jako předseda, zůstává i nadále součástí představenstva. Třetím, novým členem představenstva byl zvolen Tomáš Businský, ředitel úseku Infrastruktura. Tímto krokem je představenstvo opět kompletní.

Změny v představenstvu jsou ze strany Českých drah, jediného vlastníka společnosti, vedeny se záměrem personálně stabilizovat a podpořit fungování a rozvoj ČD – Telematiky v plnění strategických cílů, a to jak ve skupině Českých drah, tak mimo ni.

„ČD – Telematika pod mým vedením bude dále posilovat svou pozici v nabídce služeb pro drážní prostředí. Potenciál vidím zejména v implementaci a údržbě mobilní části ETCS, Wi-Fi nebo kabinových rádií pro strojvedoucí. Souvisí s tím i zajišťování odborných technologických činností, které jsou dnes nakupovány mimo Skupinu ČD. A samozřejmě se zacílíme také na rozšíření poskytovaných služeb na vlastní optické síti. Zaměříme se na tvorbu komplexních produktů s vysokou přidanou hodnotou nad rámec prostého pronájmu přenosové kapacity,“ uvedl nový předseda představenstva Michal Krapinec.

Nový předseda představenstva Michal Krapinec je ve vedení společnosti ČD – Telematika od loňského léta. Předtím působil jako ředitel několika odborů v Českých drahách, řídil a spravoval majetkové účasti v ČD Cargo, nebo byl členem představenstva v ČD Logistics. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

David Wolski nastoupil do společnosti ČD – Telematika před pěti lety na pozici finančního ředitele. Tu stejně jako členství v představenstvu zastával i ve svých předchozích působištích v pojišťovnách Cardif Slovakia nebo BNP Paribas Cardif. Absolvent Technické univerzity v Ostravě byl i konzultantem poradenské společnosti KPMG.

Nový člen představenstva Tomáš Businský je téměř čtyři roky ředitelem úseku Infrastruktura. Specialista na informační technologie, které vystupoval na Univerzitě Palackého v Olomouci, působil před nástupem do ČD – Telematika jako ICT konzultant a projektový manažer.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Přísnější hypotéky jsou na scéně

Hypotéční úvěry jsou jednou z možných cest, jak se dopracovat k vlastnímu bydlení. Posledních několik měsíců však doba nepřeje žádným typům úvěrů. Půjčka tohoto typu značným způsobem zdražila, o což se postarala …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB