ČLFA: Spotřebitelský leasing na vzestupu

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly v prvních třech čtvrtletích letošního roku soukromým osobám prostřednictvím spotřebitelských úvěrů 20,27 miliardy korun, což představuje meziroční snížení o 1,9 %, a pomocí spotřebitelského leasingu 2,79 miliardy korun, tedy o 17,7 % více než loni ve stejném období.

Každé třetí nové osobní auto mají domácnosti na operativní leasing. Foto: Pixabay

Souhrnný objem obchodů realizovaných členy ČLFA v rámci spotřebitelských úvěrů byl rozložen mezi revolvingové úvěry (6,25 miliardy korun), neúčelové půjčky (4,39 miliardy korun) a financování hmotného majetku (9,63 miliardy korun).

Na revolvingové úvěry bylo uzavřeno 57 886 nových smluv, na neúčelové půjčky 155 716 nových kontraktů a na financování hmotného majetku 161 476 nových obchodů.

Domácnosti si tradičně nejvíce půjčují na osobní automobily. Platí to i pro letošní první tři čtvrtletí. Zájem o financování nových vozidel přitom v této kategorii rostl výrazněji než o financování ojetin.

Každé třetí nové osobní auto si lidé pořídili na operativní leasing, dvě třetiny obchodů připadají na spotřebitelské úvěry. Podíl finančního leasingu je v této kategorii zanedbatelný.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru