Každé třetí nové osobní auto mají domácnosti na operativní leasingzdroj: Pixabay

ČLFA: Spotřebitelský leasing na vzestupu

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly v prvních třech čtvrtletích letošního roku soukromým osobám prostřednictvím spotřebitelských úvěrů 20,27 miliardy korun, což představuje meziroční snížení o 1,9 %, a pomocí spotřebitelského leasingu 2,79 miliardy korun, tedy o 17,7 % více než loni ve stejném období.

Souhrnný objem obchodů realizovaných členy ČLFA v rámci spotřebitelských úvěrů byl rozložen mezi revolvingové úvěry (6,25 miliardy korun), neúčelové půjčky (4,39 miliardy korun) a financování hmotného majetku (9,63 miliardy korun).

Na revolvingové úvěry bylo uzavřeno 57 886 nových smluv, na neúčelové půjčky 155 716 nových kontraktů a na financování hmotného majetku 161 476 nových obchodů.

Domácnosti si tradičně nejvíce půjčují na osobní automobily. Platí to i pro letošní první tři čtvrtletí. Zájem o financování nových vozidel přitom v této kategorii rostl výrazněji než o financování ojetin.

Každé třetí nové osobní auto si lidé pořídili na operativní leasing, dvě třetiny obchodů připadají na spotřebitelské úvěry. Podíl finančního leasingu je v této kategorii zanedbatelný.

(red)

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *