bool(false)

ČLFA: Spotřebitelský leasing na vzestupu

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly v prvních třech čtvrtletích letošního roku soukromým osobám prostřednictvím spotřebitelských úvěrů 20,27 miliardy korun, což představuje meziroční snížení o 1,9 %, a pomocí spotřebitelského leasingu 2,79 miliardy korun, tedy o 17,7 % více než loni ve stejném období.

Každé třetí nové osobní auto mají domácnosti na operativní leasing. Foto: Pixabay

Souhrnný objem obchodů realizovaných členy ČLFA v rámci spotřebitelských úvěrů byl rozložen mezi revolvingové úvěry (6,25 miliardy korun), neúčelové půjčky (4,39 miliardy korun) a financování hmotného majetku (9,63 miliardy korun).

Na revolvingové úvěry bylo uzavřeno 57 886 nových smluv, na neúčelové půjčky 155 716 nových kontraktů a na financování hmotného majetku 161 476 nových obchodů.

Domácnosti si tradičně nejvíce půjčují na osobní automobily. Platí to i pro letošní první tři čtvrtletí. Zájem o financování nových vozidel přitom v této kategorii rostl výrazněji než o financování ojetin.

Každé třetí nové osobní auto si lidé pořídili na operativní leasing, dvě třetiny obchodů připadají na spotřebitelské úvěry. Podíl finančního leasingu je v této kategorii zanedbatelný.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Šance na vyléčení rakoviny prostaty je vysoká

Rakovina prostaty je druhým nejčastějším onkologickým onemocněním mužů, každý rok jich u nás onemocní až sedm tisíc. Přesto, že rakovina prostaty většinou roste pomalu a obvykle je dobře léčitelná, ji podlehne téměř …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru