ČSOB rozdělila milion korun mezi sedm projektů v grantové výzvě Bezpečnost v online prostředí

V letošním již devátém ročníku ČSOB Nadačního programu vzdělání podpoří banka celkem sedm projektů, které se zabývají bezpečností v online prostředí. Nejvyšší grant ve výši 190 tisíc korun získala organizace Portus Prachatice zaměřující se na primární prevenci žáků základních a středních škol v Jihočeském kraji.

ČSOB se v rámci svého společensky odpovědného chování věnuje bezpečnosti na internetu a prostřednictvím svého grantového programu podporuje aktivity neziskových organizací zaměřené na bezpečnost v online prostředí. Podpořené filantropické projekty cílí na děti a mladé lidi do 25 let, jelikož právě tyto skupiny uživatelů patří v online prostředí mezi ty nejaktivnější a zároveň nejohroženější. Letos poprvé budou projekty před nástrahami online světa varovat také seniory a učit je, jak se bezpečně pohybovat v prostředí internetu.

Vzdělávání v online bezpečnosti považujeme za klíčové nejen u mladé generace, ale také u seniorů, na něž se letos zaměřujeme poprvé. Dlouhodobě se zasazujeme o to, aby se lidé naučili bojovat s aktuálními bezpečnostními riziky a vyhnuli se nástrahám, kterých se na internetu objevuje čím dál tím více. Všechny vybrané projekty přistupují k tématu prevence kyberšikany interaktivně a snaží se cílovou skupinu vtáhnout do hry‘, což považujeme za velmi důležité,” vysvětluje Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný mj. za oblast společenské odpovědnosti.

Finanční podporu od ČSOB získaly kromě vítěze také organizace you connected s projektem internetembezpecne.cz, Fórum pro prožitkové vzdělávání, jež zaujalo svými interaktivními představeními cílenými na prevenci kyberšikany, PROSTOR PRO s preventivními programy Spirála, spolek Divadelta s unikátním projektem Divadlo Fórum-Připojená a Proxima Sociale zaměřující se na nebezpečí manipulace v kyberprostoru. V neposlední řadě uspěla se svým projektem „Bezpečně v kyberprostoru, i když neslyšímSpolečnost pro vzdělávání a mládež ČSVTS podporující děti a mládež se sluchovým postižením.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

V tendru na PR komunikaci ING Bank uspěl Havas

ING Bank na základě výsledků tendru na PR služby v České republice svěřuje nově podporu PR komunikace agentuře Havas. Spolupráce zahrnuje oblast public relations a propojení na další komunikační disciplíny, zejména sociální média, CSR a pořádání eventů.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru