David Strauzz a jeho nový mural na budově ČSOB v Radlicích

U příležitosti vyhlášení výsledků soutěže Dáváme kartám nový život ČSOB oslovila street-artového umělce Davida Strauzze, který v blízkosti její centrály v Radlicích vytvořil speciální umělecké dílo – originální a inspirativní mural.
Plocha muralu dosahuje cca 27 metrů čtverečních. Foto: Jan Tichý

Jeho nejnovější mural zachycuje portrét ženy, který byl doplněn speciálním nápisem, který má v člověku vyvolat zájem o budoucnost a trochu přemýšlet nad svým konáním do budoucna. Mural byl představen a pokřtěn právě během slavnostního večera ve středu 19. dubna.

David Strauzz pro svou tvorbu využívá minerální anorganické barvy, které čistí vzduch od znečištění a bakterií. Barvy fungují na principu nanotechnologie, kontaktem se slunečním zářením dochází k chemickému rozkladu škodlivých látek na bezpečné molekuly soli. Nová malba tak funguje vlastně jako les a čistí vzduch. Každý metr čtvereční metr má sílu jako jeden strom.

David tvořil portrét dva dny, první den samotný portrét a druhý den doplnil nápis. Je na veřejném místě, takže kdokoliv půjde kolem, může se na něj podívat a prohlédnout si toto dílo. Plocha muralu dosahuje cca 27 metrů čtverečních. Tímto projektem banka spojila oblast bankovnictví, ekologie a umění a ráda by v tom pokračovala i nadále.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Proč otcové nedostávají výchovné?

Poradna
Mohl by to být docela dobrý nápad, jak k důchodu získat pár stovek měsíčně navíc. Od ledna je totiž k penzi přiznáváno tzv. výchovné ve výši 500 Kč za každé vychované dítě a zmíněný nápad spočívá v tom, aby si o toto přilepšení zažádal otec v rámci např. předčasného důchodu. A nikoli obvykle mladší matka, kterou penze čeká až za několik let, během nichž by výchovné nebylo vypláceno ani jednomu z rodičů.