David Strauzz a jeho nový mural na budově ČSOB v Radlicích

U příležitosti vyhlášení výsledků soutěže Dáváme kartám nový život ČSOB oslovila street-artového umělce Davida Strauzze, který v blízkosti její centrály v Radlicích vytvořil speciální umělecké dílo – originální a inspirativní mural.
Plocha muralu dosahuje cca 27 metrů čtverečních. Foto: Jan Tichý

Jeho nejnovější mural zachycuje portrét ženy, který byl doplněn speciálním nápisem, který má v člověku vyvolat zájem o budoucnost a trochu přemýšlet nad svým konáním do budoucna. Mural byl představen a pokřtěn právě během slavnostního večera ve středu 19. dubna.

David Strauzz pro svou tvorbu využívá minerální anorganické barvy, které čistí vzduch od znečištění a bakterií. Barvy fungují na principu nanotechnologie, kontaktem se slunečním zářením dochází k chemickému rozkladu škodlivých látek na bezpečné molekuly soli. Nová malba tak funguje vlastně jako les a čistí vzduch. Každý metr čtvereční metr má sílu jako jeden strom.

David tvořil portrét dva dny, první den samotný portrét a druhý den doplnil nápis. Je na veřejném místě, takže kdokoliv půjde kolem, může se na něj podívat a prohlédnout si toto dílo. Plocha muralu dosahuje cca 27 metrů čtverečních. Tímto projektem banka spojila oblast bankovnictví, ekologie a umění a ráda by v tom pokračovala i nadále.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB