Děti z dětských domovů si ve velikonočních obchůdcích vydělaly rekordních 390 tisíc korun

Sedmý ročník Obchůdků s Albertem přinesl do vybraných prodejen a na e-shop stovky jarních ozdob a dekorací. Vyrobily je děti ze 45 dětských domovů a dalších organizací. Malí obchodníci před Velikonocemi utržili 390 tisíc korun a překonali tak loňskou rekordní částku o více než 100 000 korun.
Děti z dětského domova v Mostu. Foto: Nadační fond Albert

Peníze teď využijí především na volnočasové aktivity. Cílem projektu Nadačního fondu Albert je předat dětem ze sociálně složitého prostředí základy finanční gramotnosti a podnikání.

Letošních Velikonočních obchůdků se účastnilo několik stovek dětí ze 45 zařízení z celé republiky. Po několik měsíců vyráběly barevné kraslice, velikonoční perníčky, háčkovaná kuřátka a další nápadité dekorace s velikonočními a jarními motivy, které samy prodávaly ve třech desítkách prodejen Albert, ale také v centrále, distribučních centrech obchodů Albert nebo v různých institucích včetně ministerstev.

Výrobky dětí z vybraných organizací byly k dostání také na e-shopu Nadačního fondu Albert. Celkový výtěžek projektu dosáhl rekordních 390 tisíc korun, tedy o 100 000 tisíc více než loni.

Poděkování patří zákazníkům

„Projekt Obchůdky s Albertem má za cíl rozvíjet nejen tvůrčí schopnosti dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale také jejich komunikační schopnosti a samostatnost včetně finanční gramotnosti či základů podnikání,“ vysvětluje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

„Máme radost, že se počet zapojených organizací každý rok zvyšuje stejně výrazně, jako stoupá zájem zákazníků Alberta, kterým tímto opravdu moc děkujeme za podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí,“ doplňuje.

Mezi nejšikovnější malé prodejce letošního ročníku velikonočních Obchůdků s Albertem patří děti z Dětského domova Uherský Ostroh, který se do projektu zapojil již po několikáté.

„Naše děti si velmi užily jak samotný prodej, tak také pletení pomlázky z vrbového proutí, které jsme letos zavedli jako zpestření našich obchůdků. Polovinu výdělku děti také tento rok darujeme útulku pro opuštěná zvířata a zbylé peníze si děti užijí o letních prázdninách na výtvarném kempu, který pořádáme,“ popisuje vychovatelka Sylvie Zálešáková.

Velikonoční obchůdky s Albertem vznikly ze stejné iniciativy v době adventní, kterou Nadační fond Albert spustil již v roce 2012. Mezi další charitativní projekty fondu patří grantový program Bertík pomáhá nebo vzdělávací projekt Zdravá 5.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Ohřev vody se solárními kolektory

Pokud zvažujete, že byste si pořídili solární ohřev vody, je hned z několika důvodů výhodnější pořídit si solární kolektory. Na rozdíl od fotovoltaiky totiž získávají ze sluneční energie teplo, které využijete při …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Také risknete práci načerno?

Poradna
Na tohle rozhodnutí nadávají statisíce lidí, nespokojenost projevují malí i velcí zaměstnavatelé, a přesto nelze změny týkající se od července 2024 tzv. dohodářů jednoznačně odsoudit. Ale ani přivítat s nadšením. Měly ztížit vyhýbání se daním a odvodům i ztížit život především předčasným důchodcům, kteří v posledních letech vyměnili pracovní poměr za práci na dohodu.