Díky projektu Energie pomáhají posílá E.ON na pomoc ohroženým skupinám obyvatel první 2,1 milionu korun

Více než 21 000 klientů se od ledna do konce března 2023 přihlásilo do projektu Energie pomáhají, kterým chce společnost E.ON motivovat své zákazníky k ještě větším úsporám energií a zároveň přispět i těm skupinách obyvatel, kteří to nejvíce potřebují.
Nový projekt společnosti E.ON motivuje k šetření energiemi a zároveň pomůže i těm, kteří to potřebují. Ilustrační foto: E.ON

E.ON za každé registrované odběrné místo pošle 100 Kč jedné ze třech charitativních organizací, kterou si jeho klient vybere a následně po vyhodnocení spotřeby vyplatí i peníze za ušetřené kWh energií plynu i elektřiny. Už teď E.ON rozdělí podle preferencí klientů Charitě Česká republika, Nadaci Naše dítě a SOS dětským vesničkám více než 2,1 milionu korun.

Tyto prostředky budou organizace distribuovat svým klientům zejména na pomoc s placením závazků za energie. Ještě do konce dubna je přitom ideální příležitost se do programu přihlásit. S registrací nejsou pro zákazníky E.ONu spojeny žádné úkony ani platby navíc.

„Už na začátku projektu jsme měli záměr vyhodnocovat situaci průběžně a peníze na pomoc organizacím posílat tak, aby pomoc byla okamžitá a účelná. První peníze tedy rozesíláme už nyní za registrace zákazníků do projektu, tak jak jsme slibovali. Další částky budou záviset na případných dalších registracích a pak už také na konkrétním šetření klientů,“ vysvětluje Jana Hrabětová, vedoucí oddělení Strategie a inovací společnosti E.ON Energie.

Vyhodnocení a sečtení ročních úspor prvních klientů, kteří se do programu zapojili, je plánováno  na konci letošního léta. „Skrze charitativní organizace už také vidíme příběhy lidí, kterým peníze pomohou a ukazuje se, že projekt opravdu dává smysl,“ dodává Jana Hrabětová.

Charita České republiky obdrží od E.ONu na základě preferencí zákazníků 580 tisíc korun, Nadace naše dítě dostane 690 tisíc korun a SOS dětské vesničky pak 850 tisíc korun.

Zákazníci E.ONu šetřením pomohou hned dvakrát. Ukazuje se, že lidé energiemi opravdu šetří a spotřeby energií v uplynulé topné sezoně to jasně dokládají. Jen v distribuční síti EG.D je vidět úspora v topné sezoně od října do března u plynu téměř 20 procent a u elektrické energie téměř osm procent.

Efektivní nakládání s energiemi má smysl v každé době a je důležité i do budoucna. Pokud se zákazníci E.ONu do projektu přihlásí, tak pomohou dvakrát. Jednou sami sobě nižšími účty za energie, podruhé tak, že E.ON na základě jejich energetických úspor vyplatí finance potřebným.

Jak projekt funguje?

Zákazníci, kteří odebírají elektřinu nebo plyn u E.ONu alespoň od 1. září 2021, zaregistrují své odběrné místo a rovnou vyberou organizaci, které budou chtít pomoci. Jakmile pro ně bude vystavené letošní vyúčtování, E.ON rovnou porovná aktuální spotřebu s tou minulou.

„Za každou uspořenou 1 kWh plynu darujeme dobročinné organizaci vybrané zákazníkem 1,50 Kč, v elektřině pak 2 koruny. Navíc k tomu přidáváme 100 korun za každé registrované odběrné místo, které se do kampaně zapojí. Předpokládáme, že společně s našimi zákazníky, bychom mohli našim charitativním partnerům rozdělit až 50 milionů korun na rychlou a efektivní pomoc lidem v nouzi,“ popisuje Miloš Jun, projektový manažer společnosti E.ON Energie.

Kdo a jak se může zapojit?

Přihlásit se zákazníci E.ONu mohou buď prostřednictvím e-mailu, který jim už přišel, prostřednictvím webových stránek www.eon.cz/energie-pomahaji, popřípadě nově také na zákaznické lince 800 77 33 22 společnosti, splňují-li předepsaná kritéria.

Vyhodnotí se přitom všechna vyúčtování vystavená po 1. květnu tohoto roku. Určí se úspora oproti minulému roku a převede se na peníze. Následně se částky v několika vlnách během roku rozešlou vybraným organizacím tak, jak rozhodnou zákazníci při své registraci.

První část peněz už E.ON aktuálně vyplácí. Klienti tak nemusí posílat žádné samoodečty navíc. Vlastně po registraci už nemusí dělat vůbec nic. Jen šetřit energiemi. Účast v projektu Energie pomáhají je pro ně zcela zdarma.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB