Do nového roku s úsměvem: Ovládněte konečně své finance!

Prosinec znamená pro většinu z nás nadprůměrné finanční výdaje. Útraty za vánoční dárky, jídlo a cestování za blízkými se v mnoha rodinách počítají v desítkách tisíc korun.
Ilustrační foto: Archív

Jen málokdo přitom dokáže potřebné prostředky předem ušetřit. Pokud patříte k těm, kterým před oslavou Silvestra tradičně schází peníze, přečtěte si pár tipů, jak letos vstoupit do nového roku s dostatečnou finanční rezervou.

Udělejte důkladný předvánoční úklid

Připravte si prostor pro nové věci, které najdete pod stromečkem, a věnujte čas důkladnému předvánočnímu úklidu. Vyřaďte vše nepotřebné a věci, které ještě mohou někomu posloužit, zkuste prodat na internetu nebo některém z předvánočních bleších trhů a burz. Prodat můžete oblečení, domácí spotřebiče i nepoužívané vybavení domácnosti, jako třeba cvičební pomůcky nebo nepraktický nábytek.

Plánujte dopředu

Udělejte si rozpočet a naplánujte si jednotlivé výdaje. Peníze budete potřebovat nejen na dárky, nějaké prostředky vás bude stát i cesta za blízkými, nebo např. silvestrovský večírek. Dejte si stranou peníze na pravidelné výdaje a určete si pevný strop pro vánoční útraty.

Vánoce nejsou soutěž

Nenechte se strhnout ke koupi drahých dárků. Pokud jsou vaši příbuzní zvyklí obdarovávat se nákladnými dary, požádejte je o shovívavost nebo se domluvte, že dospělí dárky letos oželí, a podarujte jen děti. Dávání darů není soutěž, není proto třeba pořizovat předměty za tisíce. Důležité je, že jsme si na dotyčného vzpomněli, a radost může udělat i maličkost za pár korun.

Nebojte se zeptat na účtenky

Nevhodně vybrané dárky najdete téměř pod každým vánočním stromečkem. V jejich vracení jsou ale Češi stále ostýchaví. Nebojte se zeptat příbuzných, zda můžete nevhodný dárek vyměnit za užitečnější, a vyberte si to, co opravdu potřebujete. Cílem vánočních dárků je udělat radost, pokud své blízké požádáte citlivě, jistě se neurazí.

Potíže řešte včas

Pokud rozpočet překročíte a přeci jen se ocitnete v situaci, kdy je do kapsy hluboko a do výplaty daleko, hlavně neodkládejte řešení. Zkuste se poptat u příbuzných, možná vám mohou pomoci. Potřebujete-li na neodkladné výdaje peníze ihned, můžete využít rychlé půjčky. Na trhu jsou k dostání i takové, které při včasném splacení nemají žádné úroky, a vy tak vrátíte stejnou částku, kterou si vypůjčíte.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Edenred pomůže sbírkou poukázek lidem v nouzi

Společnost Edenred pomůže lidem v nouzi. Až do konce února organizuje speciální sbírku poukázek – stravenek a volnočasových poukázek. Celkovou částku, kterou takto získá od lidí, Edenred předá Potravinové bance na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Návrat Milana Janků mezi developery komplikují nové dluhy a insolvence

Analýza
O insolvenčním řízení se společností Geone Holešovice One, jejíhož jednatele, developera Milana Janků, u soudu zastupuje bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán, informoval v polovině loňského prosince portál FAEI.cz jako první. A doposud také jako jediné z tuzemských médií. Máme novinky a v příštích dnech přineseme další souvislosti.
Rolovat nahoru