Dobrovolnický den Equa bank: Zaměstnanci opět pomáhali neziskovým organizacím

Equa bank u příležitosti 8. výročí svého vzniku již pošesté pořádala Dobrovolnický den. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi v Praze a regionech pomohli zaměstnanci banky celkem šesti neziskovým projektům.
Foto: Equa bank

„Dobrovolnický den se v Equa bank stal již tradiční součástí každoroční oslavy působení Equa bank na českém trhu. Naši zaměstnanci mohli podpořit vybrané charitativní projekty buď prací, nebo finančním příspěvkem. Dobrovolných aktivit se letos zúčastnilo 58 zaměstnanců Equa bank, což je zhruba 10 % všech našich pracovníků. Kromě toho jsme neziskové organizace také podpořili finančně. Celkem jsme vybrali částku přesahující 110 tisíc korun,“ dodává Markéta Dvořáčková, ředitelka PR a interní komunikace Equa bank.

Dobrovolníci Equa bank pomohli s terénními úpravami v Centru ekologické výchovy Toulcův dvůr, i letos se podíleli na úklidu v nakladatelství organizace Cesta domů, která pomáhá s péčí o umírající v domácím prostředí, a také šili panenky pro UNICEF. Na Severní Moravě pomohli dobrovolníci Equa bank s organizací vzdělávacího dopoledne speciální Mateřské škole Eliška.

Kromě toho zaměstnanci Equa bank pomohli neziskovým organizacím také prostřednictvím sportovních aktivit a prostřednictvím charitativního prodeje domácího pečiva. Pro organizaci Helppes „vysportovalo“ celkem 23 sportovců téměř 19 tisíc korun a představenstvo banky vydělalo prodejem pečiva 9 530 korun. I v letošním roce se zaměstnanci banky zapojili do charitativní tomboly, pro kterou vybrali 19 090 korun. Tyto peníze poputují na podporu činnosti mobilního (domácího) hospice Domov.

„Do již zmíněných aktivit jsme letos nově začlenili také projekt organizace České bankovní asociace „Bankéři do škol“, který probíhá právě tento týden. 12 dobrovolníků v tomto týdnu navštíví základní nebo střední školy s workshopem na podporu finanční gramotnosti nebo kybernetické bezpečnosti,“ uzavřela Markéta Dvořáčková.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak zlikvidovat společnost bez stresů a právně správně

Potřebujete ukončit své podnikání, které již nefunguje, a chcete, aby vše bylo po právní a obchodní stránce v pořádku? V mnoha případech vám totiž povrchní znalost účetních, právních a daňových úkonů nestačí a je …

Znáte všechny výhody a nevýhody hypotéky?

Vlastní bydlení je snem každého a téměř každý Čech si jej chce splnit. Bohužel si jen málokdo může dovolit koupit vysněnou nemovitost za své. Domov je základní potřebou každého z nás, a proto není vhodné odkládat …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru