Družstvo CBA v loňském roce zvýšilo obrat o 15 procent na 1,62 miliardy korun

Obrat maloobchodního Družstva CBA dosáhl v loňském roce 1,62 miliardy korun, meziročně se tak zvýšil o 15 procent. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Při započítání obratu velkoobchodu CBA Nuget, který v roce 2017 činil při desetiprocentním nárůstu 1,4 mld. Kč, zaznamenalo Družstvo CBA poprvé v historii celkový obrat více než tři miliardy korun.

Družstvo pro vylepšení logisticky provozu pořídilo více než 20 nových nákladních vozů. Reprofoto: CBA

Podle předsedy družstva Romana Mazáka jsou jednou z hlavních příčin rostoucího obratu změny v nákupním chování Čechů. „V současné době lze pozorovat, že lidé se pomalu vracejí do malých prodejen. Oceňují rychlost nákupu, kvalitu sortimentu a nižší ceny než v případě velkých řetězců, což potvrdil také náš nedávný průzkum. Podobný trend je přitom vidět i v prvních měsících letošního roku, v budoucnu tedy čekáme další nárůst obratu,“ uvedl Mazák.

Jedním z důvodů postupného růstu obratu je i postupné přibývání prodejen. Zatímco na konci roku 2016 jich maloobchodní síť evidovala 944, letos jich je už 968. „Snažíme se být v tomto ohledu efektivnější. Od malých neekonomických prodejen své aktivity pomalu přesouváme do větších a ekonomicky silnějších, které k nám v poslední době přicházejí. U nich obrat v loňském roce stoupl zhruba o 30 procent. Věříme, že hranici jednoho tisíce prodejen bychom mohli překročit v příštím roce,“ informoval předseda družstva.

V letošním roce Družstvo CBA plánuje zařadit do svého sortimentu i průmyslové zboží. Spojilo se proto se slovenskou franšízou Kinekus. „V květnu plánujeme otevření první průmyslové prodejny v Šumperku, na kterou postupně navážeme i e-shop s průmyslovým zbožím. V následujících letech pak plánujeme i větší propojení jednotlivých druhů sortimentu, aby bylo možné pořídit si v libovolné prodejně CBA i průmyslové zboží a naopak,“ nastínil budoucí plány Mazák.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Další z rubriky Firmy

Kaufland od června zvýší zaměstnancům mzdy

Od 1. června chystá společnost Kaufland Česká Republika navýšení mezd svých zaměstnanců a nástupní mzdy nových pracovníků na provozních pozicích na prodejnách se zvýší o 26 %. „Zvýšením mezd chceme ocenit náročnou …

Nejčtenější

„Investiční životní pojištění je hra pro střední třídu,“ říká respektovaný ekonom, profesor Jaroslav Vostatek

RozhovorTéma týdne
V poslední době se hodně mluví a píše o investičním životním pojištění. Požádali jsme proto o rozhovor jednoho z předních českých odborníků, profesora Jaroslava Vostatka. „Investiční životní pojištění není nic jiného, než investiční fond zabalený jako pojištění. To říkám svým studentům dlouhodobě. A kdyby se takové pojištění státu nelíbilo, tak je může zakázat,“ říká v rozhovoru, kterým dnes zahajujeme Téma …
Rolovat nahoru