Na čem závisí další oživení společnosti Meta?

Společnost Meta (dříve Facebook, pozn. red.), která od začátku roku vzrostla o více než 30 procent, oznámí ve středu, po uzavření trhu a zámořského času, své výsledky. Po téměř 80% propadu ze svého vrcholu v srpnu 2021 se od té doby zotavila o celých 500 procent a dosáhla nových historických maxim. Po tak silném oživení budou muset být výsledky dobré, jinak investoři začnou odpadávat. Co se tedy vyplatí sledovat?
Dokáže Meta udržet ceny reklamy, zejména s ohledem na mírný pokles průměrných cen reklamy, který byl zaznamenán v druhé polovině roku 2023? Ilustrační foto: Pixabay.com

Analytici především s napětím očekávají, zda Meta dokáže udržet růstovou trajektorii v zapojení uživatelů na svých platformách, zejména na Facebooku a Instagramu. Vzhledem k tomu, že tyto platformy dosahují dospělosti, je třeba si položit otázku: Dokáže si Meta udržet působivé nárůsty uživatelské aktivity, které jsou zdrojem solidního růstu objemů prodeje reklamy?

Zvláště zajímavé je, zda firma dokáže udržet ceny reklamy, zejména s ohledem na mírný pokles průměrných cen reklamy, který byl zaznamenán v druhé polovině roku 2023. Investoři také rádi posoudí efektivitu investic společnosti Meta do reklamních technologií, včetně umělé inteligence, a to, jak přispěly k návratnosti reklamních výdajů pro inzerenty.

Z finančního hlediska se společnost Meta jeví jako silná a disponuje silnou rozvahou se 47 miliardami dolarů v hotovosti a výrazným nárůstem provozní hotovosti na 71 miliard dolarů v roce 2023. Navzdory zvýšeným kapitálovým investicím se kapitálové výdaje v roce 2023 snížily, což vedlo k výraznému nárůstu volného peněžního toku na 44 miliard dolarů.

Vyhlášení čtvrtletní dividendy ve výši 0,50 amerických dolarů na akcii na začátku roku 2024 naznačuje důvěru společnosti ve svou finanční situaci. Plány společnosti Meta na zpětný odkup akcií a akvizice však mohou být omezeny pokračujícím dohledem amerického antimonopolního úřadu (FTC, Federal Trade Commission, pozn. red.).

Aby si Meta udržela nedávný silný růst, musí kontrolovat rizika. Potenciál převratných technologií, jako je TikTok, odvést pozornost uživatelů, spolu s regulační kontrolou soukromí a využívání dat představuje výzvu.

Kromě toho je společnost Meta kvůli své velké závislosti na on-line reklamě vystavena poklesu inzerce, ke kterému může dojít během hospodářské recese. Investoři proto budou pozorně sledovat, jak se Meta vypořádá s těmito riziky a jak se vypořádá s potenciálními regulačními překážkami při snaze o udržitelný růst.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB