Co všechno zapomínají lidé v taxících?

Jistě všichni dobře znáte ten pocit hrůzy, když někde zapomenete mobil, oblíbenou kabelku, nebo jiné životně důležité předměty. Stejnou situaci zažívají každý den tisíce uživatelů Uberu a některé nálezy řidičů opravdu stojí za to. Uber již po osmé sestavil přehled nejčastěji zapomínaných předmětů, redakce portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) jej má k dispozici.
V Česku řidiči Uberu našli nejvíce zapomenutých předmětů loni dne 10. června. Ilustrační foto: Pixabay.com

Nejčastěji zapomínáme oblečení

Absolutní prvenství mezi nejčastěji zapomínanými předměty patří oblečení. To platí jak pro Českou republiku, tak pro celý svět. Oblečení českých zákazníků bylo dle statistik Uberu v loňském roce nalezeno až pětinásobně více než kabelek, batohů a zavazadel, které jsou na druhém místě. Na třetím místě se umístily šperky hodinky a kosmetika.

Mezi další často zapomínané předměty českých zákazníků patří již tradičně peněženky, laptopy, mobilní telefony a sluchátka. Nově se v domácích i světových statistikách objevují také různé vaporizéry a elektronické cigarety, které poslední dobou zažívají obrovský boom.

O víkendu telefony, v pondělí kufry

Když se podíváme na celosvětové statistiky ztracených předmětů z pohledu dnů v týdnu, jako by naznačovaly příběhy jejich nešťastných majitelů. V pátek nacházejí řidiči ve svých vozech nejčastěji mobilní telefony, v sobotu vaporizéry a e-cigarety a v neděli oblečení.

Naopak v pondělí dochází nejčastěji ke ztrátám zavazadel. Pokud jde o nejzapomětlivější dny, není překvapením, že obecně jde o víkendy, zvláště v čase mezi devátou a desátou večerní hodinou.

V Česku řidiči Uberu našli nejvíce zapomenutých předmětů loni dne 10. června.

Nejvíce zapomínají v Mexiku

V počtu zapomenutých věcí loňskou tabulku zcela ovládla latinská Amerika. Na prvním místě se umístila mexická metropole Mexico City, které je následováno osmi městy v Brazílii. Top 10 uzavírá Los Angeles v USA. Evropská tabulce vévodí Paříž, Madrid a Lisabon. Praha je ve světovém žebříčku až těsně u konce, podobně jako Krakov, nebo Vídeň.

Domácí mazlíčci, paruky a … zuby

Uber používají denně statisíce lidí, ať už na cesty z pracovních schůzek, od doktora, z nákupu, nebo náročného večírku. Každý jeho řidič již ve své kariéře pravděpodobně nalezl, něco, u čeho nevěřícně kroutil hlavou.

Mezi nejzajímavějšími nálezy se i loni objevilo hned několik domácích mazlíčků, jako pavouci, nebo želvy, spoustu umělých zubů a rovnátek, meditační krystaly a memorabilie, jako zarámovaný podpis Taylor Swift, plakát Hillary Clintonové, nebo šampionský pás wrestlingové organizace.

Zajímavé je i rozdělení dle specifických kategorií. Pomyslnou soutěž o nezapomínanější klíče od auta loni s velkým náskokem vyhrálo Mini? Hudební nástroje ovládla kytara, módní doplňky a šperky motivy s Ježíšem, a v oblasti jídla je to nedojedená pizza. A co odvěký souboj Apple vs Android? Dle statistik z USA zvítězil asi o tři tisíce kusů Android.

Uber upozornil, že majitelé zapomenutých věcí nemusejí zoufat, neboť existuje velká pravděpodobnost, že své věci získají zpět. Přímo v aplikaci služby totiž lze kdykoliv ohlásit ztrátu a spojit se s řidičem. A co vy? Jakou máte zkušenost se zapomenutými věcmi na zadním sedadle?

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB