Dvě dětské bezpečnostní autosedačky do autobusu. FlixBus usnadňuje cestování s malými dětmi na vnitrostátních spojích

Dvě dětské bezpečnostní autosedačky do každého autobusu v rámci vnitrostátní sítě k zapůjčení zdarma nabídne poskytovatel dálkové autobusové přepravy FlixBus. Reaguje tak na časté dotazy ze stran rodičů ohledně bezpečnostních opatření pro cestování dětí do věku tří let. Český zákon totiž na malé děti doposud nepamatuje, není možné připoutat je standardním bezpečnostním pásem a při jejich přepravě bez dětské autosedačky tak mohou vznikat bezpečnostní rizika.

Novější typy autobusů určené k meziměstské nebo dálkové přepravě zpravidla mají bezpečnostní pásy. Pokud je vozidlo těmito pásy vybaveno, musí mít osoba starší tří let vlastní sedadlo a být těmito pásy připoutaná. Jak ale bezpečně cestovat s dětmi mladšími tří let zákon neukládá. Podle vyjádření Ministerstva dopravy pro server babyweb ze srpna loňského roku za přepravu takového dítěte odpovídá především doprovodná osoba. Dítě do tří let věku vůbec nedoporučuje v dálkových autobusech přepravovat.

„V poslední době se množí dotazy od rodičů ohledem bezpečného cestování s dětmi mladšími tří let. Naše předpisy doposud ukládaly povinnost přinést v případě takového cestování vlastní dětskou autosedačku. Uvědomujeme si, že se jedná o komplikované řešení, proto jsme se rozhodli vybavit naše vnitrostátní spoje v České republice dvěma bezpečnostními dětskými autosedačkami a nabídnout je rodičům k zapůjčení zdarma,“ uvádí Martina Čmielová, tisková mluvčí společnosti FlixBus. Autobusy na českých vnitrostátních linkách tak dopravce vybavil 50 kusy autosedaček.

Pětibodová ochrana a zapůjčení zdarma

Dětské autosedačky německého výrobce Britax Römer ECLIPSE je možné k sedadlu připoutat dvoubodovým pásem. Celkem pak poskytují dítěti pětibodovou ochranu a systém boční ochrany, který dítě chrání při bočním nárazu. Jsou vhodné pro přepravu dětí od 9 měsíců do 4 let a od 9 do 18 kg váhy, výšku ramenních popruhů lze jednoduše regulovat. Zvolené autosedačky splňují požadavky bezpečnostní normy a mají osvědčení TUV i pro leteckou přepravu.

Odběr 50 dětských autosedaček si FlixBus zajistil u prodejce dětského zboží Malvik.cz. „Britax Römer zvyšuje bezpečnost dětí na cestách už od roku 1966, kdy vznikla jejich první autosedačka. Modely ECLIPSE jsou jedny z mála dostupných na trhu, které lze zajistit dvoubodovým bezpečnostním pásem. Poskytují speciální ochranu proti nárazu, jako systém řízení náklonu pro omezení pohybu dopředu a mají výkonné hrudní podušky omezující pohyb dopředu. Atestovány jsou dokonce i na přepravu dětí v letadle,“ popisuje specifika bezpečnosti dětských autosedaček Renata Červenková z e-shopu Malvik.cz.

Rezervovat si dětskou autosedačku pro cestu FlixBusem v rámci vnitrostátních linek bude pro rodiče jednoduché a zdarma. Je třeba mít ale na paměti, že v každém autobuse budou dostupné dvě autosedačky.

Rezervace s předstihem na zákaznické lince dopravce

„V první řadě je třeba, aby rodič zavolal na naši zákaznickou linku a zeptal se na dostupnost dětské autosedačky a dvou volných míst určených k rezervaci na konkrétním spoji. Jsou-li k dispozici, zakoupí si přes internet dvě jízdenky s rezervací dvou sedadel vedle sebe, pro sebe a dítě. Poté opět zavolá na naši zákaznickou linku a potvrdí, na které sedadlo máme dětskou sedačku nechat nainstalovat. Řidič o sedačce bude vědět předem a připraví ji na konkrétní místo před nástupem,“ vysvětluje postup při rezervaci autosedačky Martina Čmielová.

Volitelná rezervace vybraných sedadel je na vnitrostntích linkách FlixBusu možná už od června tohoto roku. Její cena se liší v návaznosti na konkrétní místo a začíná od 9 Kč. „Při rezervaci sedadel, kam bude umístěna dětská bezpečnostní sedačka, je třeba mít na paměti, že není možné autosedačku instalovat do první řady hned za řidiče nebo ke schodům, a to z bezpečnostních důvodů,“ upřesňuje Martina Čmielová.

Globální poskytovatel mobility FlixBus vstoupil na český trh vnitrostátní dopravy v srpnu loňského roku. Svým zákazníkům nabízí vysoký komfort cestování se vším, co je pro pohodlnou cestu nezbytné – nabíjecími zásuvkami, spoustou místa na nohy, dostatečným zavazadlovým prostorem a kvalitním neomezeným Wi-Fi připojením v kvalitě 4G/LTE.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru