Edenred nákupem potravin pomůže lidem lidem v nouzi

Společnost Edenred v letošní zimě pomůže lidem v nouzi. Od dnešního dne až do konce února organizuje speciální sbírku stravenek a volnočasových poukázek. Celkovou částku, kterou takto získá od lidí, Edenred zdvojnásobí a peníze poskytne Potravinové bance na nákup potravin. Ty budou určené pro lidi ve složité životní situaci a děti v dětských domovech.

Potravinová banka od výrobců a obchodníků odebírá neprodané, či neprodejné potraviny, tedy takové, které mají poškozený obal, špatné označení nebo blížící se termínem konce minimální trvanlivosti. Ty pak rozdává potřebným. Výtěžek ze sbírky Edenredu doplní její sortiment – peníze půjdou na nákup potravin, které se běžně Potravinové bance nedostávají. „Částku, kterou vybereme od lidí a následně zdvojnásobíme, použije Potravinová banka například na nákup sýrů, másla, masa nebo dětských přesnídávek,“ uvádí Michaela Číhalíková, CSR manažerka ze společnosti Edenred. Potraviny pak získají Charita, Armáda spásy, Naděje, Klokánky, Koaly, Domovy na půl cesty, azylové domy nebo dětské domovy.

Edenred je největším světovou firmou na poli firemních benefitů, v tuzemsku je známý zejména díky stravenkám Ticket Restaurant. Firma také dlouhodobě rozvíjí projekty v oblasti vyváženého stravování. „Jako vydavatelé stravenek se snažíme co nejvíce přispět k zdravému a vyváženému stravování zaměstnanců, a prospěšný projekt s Potravinovou bankou na tuto naši činnost plynule navazuje,“ sdělila Michaela Číhalíková.

Spoluprací s Potravinovou bankou navazuje Edenred na společensky odpovědnou aktivitu z minulých let, kdy poskytoval prostředky ze stravenek projektu Pomozte dětem. Potravinovou banku si nyní vybral proto, že vybrané prostředky půjdou cíleně do oblasti stravování, ve které Edenred působí.

„Přispět na akci může kdokoli, kdo dostává jakoukoli poukázku Edenred. Stačí je zaslat na adresu sídla společnosti s označením „Potravinová banka“, případně poukázky vhodit do označených kasiček na pobočkách společnosti Edenred. Jejich seznam je na adrese https://www.edenred.cz/kontakty/pobocky,“ doplňuje Číhalíková.

Díky činnosti Potravinové banky je měsíčně rozdáno 210 tun potravin do 156 organizací. „Distribucí vyřazených potravin pravidelně pomáháme zajistit stravu pro 30 tisíc lidí v Česku,“ říká Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha a Středočeského kraje.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Oslavy 30 let svobody s klíči z roku 1989

Značka FAB oslavuje 30. výročí sametové revoluce projektem Klíče ke svobodě, který realizuje ve spolupráci s Pavlem Šťastným, jedním ze spoluorganizátorů oslav 30 let svobody a autorem loga Občanského fóra, a …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru