Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během jarní koronakrize, kdy si během nouzového stavu takto pronajaly stovky přístrojů – zejména hlavně notebooků pro své zaměstnance na home office.
Firmy si během jarní koronakrize pronajaly stovky notebooků pro své zaměstnance na home office. Ilustrační foto: Pixabay.com

O tom, že firmy stále častěji upřednostňují pronájem elektroniky před jejím zakoupením, svědčí mj. růst programu Alza NEO, který právě tuto službu nabízí. Od letošního dubna do něj vstoupilo o téměř třetinu více společností, než za stejné období loňského roku.

„Na vývoj situace kolem šíření covid-19 a její dopady na ekonomiku se nedalo předem připravit personálně ani technicky. S technikou nám vyšla vstříc velmi promptně Alza prostřednictvím svého programu Alza NEO pro firmy. Díky tomu jsme dokázali za necelých 24 hodin zajistit chybějící firemní elektroniku pro většinu zaměstnanců a umožnit jim vzdálený přístup, což je jeden z pilířů prevence šíření nákazy,“ říká Oliver Vališ z Hello Bank.

PSALI JSME:
Karanténa a vzdálená práce – byla nedávná krize dostatečným impulsem něco změnit?

Podle finančního ředitele Alza.cz Jiřího Ponrta si česká a slovenská pobočka banky pronajala 250 přístrojů a do programu Alza NEO nově vstoupily firmy jako třeba Jablotron Security nebo Statutární město Kladno. „V rámci pomoci firmám během karantény jsme zkrátili minimální dobu pronájmu na čtyři měsíce,“ doplňuje Ponrt.

„Firmám jsme u pronájmů nabídli nejen rozšířenou záruku a náhradu zařízení při krádeži, ale také jsme podstatně rozšířili nabídku. Firemní zájemci si nyní mohou vybírat z veškeré naší nabídky hardwaru. Jelikož pandemie covid-19 ještě není za námi, možnost pronájmu počítačů, telefonů a notebooků na období od čtyř měsíců pokračuje i nadále,“ dodává Ponrt.

PSALI JSME:
Home office: Dočasné řešení, nebo nový styl práce?

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Equa bank se vloni propadl zisk více než o polovinu

Equa bank, vlastněná evropskou společností AnaCap Financial Partners, která vstoupila na tuzemský bankovní trh před osmi lety, včera oznámila své předběžné neauditované výsledky za rok 2020. Klíčový parametr, zisk, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru