Firmy hledají technické specialisty přímo na univerzitě

Potenciální zaměstnavatelé ze strany firem i veřejných institucí mají o studenty i absolventy Fakulty stavební ČVUT v Praze zájem. Až do loňska fakulta vyvěšovala doručené inzeráty na práci „tradičně“ na nástěnce, od letošního roku zřídila kvůli nárůstu množství pracovních nabídek speciální sekci na svých webových stránkách. Za necelých 9 týdnů provozu zde zveřejnila již více než 70 pracovních pozic.

V loňském roce byly na Fakultu stavební ČVUT zaslány zhruba tři stovky inzerátů hledajících nové pracovníky. Škola je tradičně vyvěsila na nástěnkách. „Současně jsme ale vnímali rostoucí zájem firem i institucí o vzdělané specialisty a chtěli jsme zlepšit přehled o nabídkách práce pro studenty i zjednodušit komunikaci s poptávajícími firmami,“ uvádí proděkan pro pedagogickou činnost Fakulty stavební ČVUT v Praze prof. Ing. Jiří Máca, CSc. „Novou sekci věnovanou pracovním nabídkám jsme na webu spustili ke konci letošního ledna a do dneška, což je zhruba 9 týdnů od zahájení, tu už je více než 70 nabídek pracovních pozic.“ Jak přitom profesor Jiří Máca dodává, zveřejňují se zde pouze nabídky na práci v oboru.

Spektrum firem hledajících nové zaměstnance mezi studenty a absolventy fakulty je velmi široké. Patří mezi ně například projekční společnosti, realizační firmy a korporace v oblasti stavebnictví, architektonické ateliéry, různé úřady státní správy či stavebně zaměřené školy. Poptáváni jsou projektanti, architekti, geotechnici, přípraváři, kalkulanti, zeměměřiči, konstruktéři, statici i lidé s mnoha dalšími stavebními specializacemi.

„Ze zájmu firem je patrné, že cíleně hledají lidi vystudované v oboru, kteří mají kvalitní profesní základ, a dále si je chtějí sami vychovat. Těm pak nabízejí zajímavý kariérní růst. Oceňováno je i zaujetí pro obor,“ říká proděkan Jiří Máca.

Jeho slova potvrzuje i personální ředitelka Stavební Skupiny EUROVIA CS Erika Kohoutová: „Na absolventech stavebních oborů si vážíme jejich teoretické odbornosti a nadšení do práce. Stavařina je náročný obor a musí se dělat nejen hlavou, ale i srdcem. U absolventů preferujeme postupný růst, jak se říká od píky. Tímto způsobem se například z asistenta stává mistr, stavbyvedoucí, hlavní stavbyvedoucí až ředitel závodu. Hledáme perspektivní a zároveň zdravě ambiciózní absolventy, kteří v sobě mají i trochu pokory, respektují hierarchii a nepotřebují mít všechno hned.“

Ing. arch. Ivan Drobný z ateliéru Drobný Architects zdůrazňuje i znalosti v oblasti grafické prezentace a tvůrčí předpoklady, které si studenti během školních atelierů na fakultě osvojují. Uplatnění nabízí stážistům i absolventům: „Podle časových možností studentů a jejich zručnosti jim předáváme zakázky od pomocné technické fáze až k jejich vedení a kooperace se specialisty. Výhledově máme zájem si stážisty podržet i pro trvalý pracovní poměr.“

Jak je patrné, na trhu práce je o technické specialisty z Fakulty stavební ČVUT zájem. Zajímavé bývá i jejich finanční ohodnocení.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Další z rubriky Tiskové zprávy

Kuřáci ročně prokouří luxusní dovolenou all inclusive u moře

V Česku podle oficiálních čísel Státního zdravotního ústavu kouří alespoň příležitostně necelých 29 procent obyvatel starších 15 let. Kromě zdravotních problémů má tento zlozvyk velký dopad na rozpočet. Podle průzkumu* Broker Consulting 40 procent výše zmíněných českých kuřáků od 15 do 70 let vykouří měsíčně 20 a …

1. čtvrtletí 2018 pro ČSOB

Nárůst investic do odměňování zaměstnanců a zvyšující se počet klientů. Růst obchodních objemů a vynikající kvalita úvěrů.  Rozvoj služeb nejen v oblasti bankovních a pojišťovacích produktů.

Nejčtenější

„Investiční životní pojištění je hra pro střední třídu,“ říká respektovaný ekonom, profesor Jaroslav Vostatek

RozhovorTéma týdne
V poslední době se hodně mluví a píše o investičním životním pojištění. Požádali jsme proto o rozhovor jednoho z předních českých odborníků, profesora Jaroslava Vostatka. „Investiční životní pojištění není nic jiného, než investiční fond zabalený jako pojištění. To říkám svým studentům dlouhodobě. A kdyby se takové pojištění státu nelíbilo, tak je může zakázat,“ říká v rozhovoru, kterým dnes zahajujeme Téma …
Rolovat nahoru