FlixBus v Česku roste, od loňského srpna dopravce přepravil 2,3 milionu cestujících

Globální poskytovatel mobility FlixBus bilancuje první rok působení na českém dopravním trhu. Od loňského srpna přepravil v rámci Česka a mezi ČR a zahraničím 2,3 milionu cestujících. Pomáhá tomu i rozšiřování nabídky spojení mezi českými regionálními městy a navyšování spojení do zahraničí. Od zítřka do své sítě přidává město Sokolov, mezi Prahou a Libercem navyšuje frekvenci spojení o 30 procent.

Psal se rok 2015, kdy FlixBus nabídl první mezinárodní spojení zelenými dálkovými autobusy z Prahy. Od té doby dopravci roste nabídka počtu dostupných spojení i počet cestujících. Důležitý okamžik rozvoje nastal v srpnu loňského roku, kdy FlixBus vstoupil také do české vnitrostátní dopravy. Od loňského srpna přepravil v rámci Česka a mezi ČR a zahraničím 2,3 milionu cestujících.

„Je za námi první rok existence na linkách vnitrostátní dopravy. Jsme rádi, že se nám podařilo vzbudit zájem o naše služby u spousty zákazníků v autobusové dopravě. Cestujícím chceme nabízet nejširší síť dopravních spojení v celé Evropě a s tím souvisí i průběžná expanze v českém regionu. Postupně do naší sítě přidáváme další nová města i zastávky, chytřeji propojujeme možnost kombinace cestování na vnitrostátních i mezinárodních linkách a v neposlední řadě pracujeme i na technologických inovacích v naší službě,“ uvádí Pavel Prouza, ředitel FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko.

FlixBus svým zákazníkům nabízí vysoký komfort cestování se vším, co je pro pohodlnou cestu nezbytné – nabíjecími zásuvkami, extra místem na nohy, dostatečným zavazadlovým prostorem a kvalitním Wi-Fi připojením. Jeho další výhodou je i nízká cena, nejvýhodnější jízdenky pro cesty v rámci České republiky začínají od 29 Kč.

Přes 30 zastávek v ČR, od zítřka i Sokolov a centrum Liberce

S dopravní dostupností do hlavního města si v nejbližší době významně polepší obyvatelé Karlovarského kraje. Od čtvrtka budou některé autobusy FlixBus zajíždět na trase mezi Prahou a Karlovými Vary až do Sokolova a Chebu. „Na rozvoji naší zelené sítě neustále pracujeme. Některé autobusy FlixBus budou od zítřka stavět na zastávkách Sokolov Těšovice, Sokolov Terminál a Cheb autobusové nádraží. Týdně se jedná o více než 30 spojů,“ potvrzuje Pavel Prouza.

Změnou v jízdních řádech potěší i obyvatele Liberce. Zde od čtvrtka dopravce přidává druhou zastávku v centru města na ulici Fügnerova, díky které se cestující mohou mezi Prahou a Libercem dopravovat pohodlněji. Na této trase také dojde k navýšení počtu spojení o 30 procent, až na 15 spojení mezi Prahou a Libercem denně.

Neomezená Wi-Fi a postupné zavádění rezervace sedadel v autobusech

FlixBus oznámil také inovace v nabídce svých služeb na českých vnitrostátních linkách. Od srpna zavádí pilotní projekt neomezeného připojení na internet v kvalitě 4G/LTE a plánuje odblokovat streamovací služby jako Spotify, Youtube, iVysílání ČT atd. s maximálním datovým tokem 1 Mb/s.

Zákazníci zelených autobusů mohou v rámci většiny vnitrostátních tras navštívit i zábavní portál v prohlížeči svých zařízení na stránce media.flixbus.com. Zde najdou aktuální polohu vozidla zobrazenou na mapě, informační zprávy, filmy a hry. Portál zábavy je dostupný v češtině, angličtině i němčině a nabídku dostupných filmů plánuje FlixBus pravidelně obnovovat.

Už během června si FlixBus pro své zákazníky nachystal novinku v procesu rezervace jízdenek, která je prozatím dostupná při rezervaci přes webové stránky. „Na základě četných žádostí našich zákazníků postupně zavádíme možnost rezervace vybraných sedadel. O sedadla s nejlepším výhledem v autobuse je pochopitelně největší zájem. Chceme umožnit rezervovat si taková sedadla i cestujícím, kteří přistoupí v průběhu cesty. Stejně tak můžeme dvojicím garantovat místa vedle sebe,“ doplňuje Pavel Prouza. 

Rezervace sedadel je volitelná a její cena se liší v návaznosti na konkrétní místo, na českých vnitrostátních spojích začíná od 9 Kč. V případě dvoupatrových autobusů je možné rezervovat si „panoramatická“ místa s výhledem na cestu v podlaží nebo sezení u stolků, u jednopodlažních autobusů pak například sedadla za řidičem. Možnost rezervace sedadel bude brzy dostupná také v mobilních aplikacích dopravce.

„Během srpna a září tohoto roku budeme na trase mezi Prahou a Libercem testovat možnost rezervace všech sedadel na palubě autobusu. To znamená, že zákazníci, kteří si chtějí vybrat konkrétní sedadlo, budou moci vybírat ze všech dostupných sedadel. Zákazníci bez místenky dostanou konkrétní sedadlo bezplatně přidělené,“ uvádí Pavel Prouza.

Globální vize FlixBusu – jednoduchá a cenově dostupná mobilita

Velkou část úspěchu společnosti FlixBus lze přisoudit digitalizaci a inovacím, které se budou i nadále zlepšovat, jako jsou mobilní aplikace, elektronické jízdenky, nejrychlejší Wi-Fi připojení, rezervace sedadel a GPS sledování autobusu v reálném čase. Tento technologický pokrok spolu s komfortem, spolehlivostí a atraktivními cenami spojenými se značkou FlixBus činí autobusovou dopravu atraktivnější pro širokou veřejnost.

V květnu tohoto roku FlixBus se svými zelenými autobusy expandoval poprvé za oceán a spustil pravidelná spojení na západním pobřeží USA, kde nyní pokrývá přes 40 destinací v Kalifornii, Nevadě a Arizoně. Do konce roku chce nabízet až 1000 různých spojení denně.

Se značkou FlixTrain se společnost ve spolupráci s dopravními partnery vydala také na německou železnici. První zelené vlaky byly vypraveny v březnu a díky velkému zájmu cestujících se frekvence a kapacita vlaků FlixTrain navýšila již zkraje léta. V červnu dopravce zdvojnásobil frekvenci na koridoru Stuttgart – Berlín a přidal kapacitu na trati mezi Hamburkem a Kolínem.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Ondřej Synek se stal novou tváří skupiny AXA

Veslař, olympionik a několikanásobný mistr světa Ondřej Synek se stal oficiálním partnerem a tváří skupiny AXA Česká republika a Slovensko, která tak v Česku a na Slovensku posiluje svůj globální positioning …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru