Golden Gate CZ letos prodala zlato a stříbro za 317 milionů

Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ zaznamenal v prvním čtvrtletí roku 2017 meziroční dvanáctiprocentní nárůst tržeb a eviduje šestiprocentní nárůst počtu uzavřených smluv. Tržby za první čtvrtletí dosáhly 317,1 milionu korun, ty loňské činily 282,9 milionu korun.  Celkem společnost prodala 267 kilogramů investičního zlata a 1 817 kilogramů stříbra, oproti loňsku prodej zlata vzrostl o sedm procent a stříbra dokonce o 42 procent.

Zisk před zdaněním dosáhl 3,8 milionu Kč. Objem cílových částek spořících smluv již dosahuje 8,2 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o 0,8 miliardy korun.

Spoření do zlata je v současnosti skutečným trendem, který lze přirovnat k začátkům stavebního spoření.  Spořicí programy do zlata a stříbra začínají už od 500 Kč za měsíc, lidé si však loni spořili průměrně 1500 až 2000 Kč měsíčně.

„V letošním roce ale pozorujeme nárůst měsíčního spoření. Klienti si v průměru ukládají už 3 000 Kč a více. Nejvíce oceňují jednoduchost. Sami si vyberou cílovou částku i výši měsíční platby a v průběhu spoření dostávají naspořený kov do svého vlastnictví,“ říká Vladimír Brůna, předseda představenstva Golden Gate CZ.

Nejoblíbenějším jednorázovým investičním produktem je i nadále zlatá unce o velikosti 31,103 gramů v hodnotě přes 30 tisíc korun.

Zlato zažilo nejlepší čtvrtletí za poslední rok. Od poloviny března, kdy FED zvedl úrokové sazby, zhodnotilo do poloviny dubna v dolarech už o více než čtyři procenta a od ledna si připsalo téměř devět procent, v korunách o osm. Stříbro si vedlo ještě lépe. Od začátku roku si připsalo takřka 15 procent v dolarech a v korunách 13,5 procenta. Příčinou růstu bylo zejména zvýšení sazeb v USA a také rostoucí geopolitické napětí.

„Po prvním kole francouzských voleb, které dopadlo dle očekávání trhů, začala cena drahých kovů klesat a dostala se na dvoutýdenní minima. Pro investory tak jde o výbornou příležitost, kdy mohou zlato a stříbro nakupovat za velmi příznivé ceny. Dlouhodobě totiž očekáváme pokračující růst ceny drahých kovů podpořený rostoucí inflací,“ dodává Vladimír Brůna

Zlaté či stříbrné cihličky vlastní v Česku zatím jen pět procent naší populace. Přitom 29 procent Čechů by o takovou investici mělo zájem, jak ukázal nedávný průzkum agentury NMS. Češi jsou tradičně velmi spořiví a vyhledávají bezpečné investice. Vyhovuje jim proto vlastnit kov fyzicky.

Fyzické zlato jako zajištění majetku vyhledávají stále častěji lidé z celé Evropy. Ve Velké Británii stoupl například zájem o fyzické zlato meziročně o 39 %, především kvůli nejistotě kolem brexitu.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru