Huawei spolu s partnery hodlá pomoci 120 milionům lidí v odlehlých oblastech s připojením k internetu

Přístup ke stabilnímu internetovému připojení je v dnešním digitálním světě téměř základním právem každého člověka. Podle zprávy OSN se však téměř třetina světové populace k internetu doposud nikdy nepřipojila a i přes skokový nárůst konektivity zapříčiněný globální pandemií nadále zůstává bez této možnosti.
Huawei spolu s partnery hodlá pomoci 120 milionům lidí v odlehlých oblastech s připojením k internetu. Foto: Huawei

Technologický gigant Huawei se proto přidal k digitální alianci Partner2Connect pod hlavičkou Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) a podepsal závazek, že do roku 2025 společně s partnery pomůže 120 milionům lidí v odlehlých oblastech připojit se k internetu.

Pro mnoho lidí, kteří zůstávají bez možnosti připojení, by stabilní přístup k internetu znamenal první krok k transformaci jejich životů. „Konektivita bude víc než jen nástroj pro pohodlnou komunikaci,“ uvedl předseda představenstva společnosti Huawei Liang Chua na firemní události Fórum pro udržitelnost 2022, které zkoumalo, jak by inovace ICT mohly uvolnit obchodní a sociální hodnotu konektivity a podpořit udržitelnost v éře digitální ekonomiky.

V rámci tématu Connectivity+: Innovate for Impact Chua oznámil záměr společnosti připojit se k iniciativě ITU a společně s partnery přinést digitální transformaci do více než 80 zemí světa. „Společně s digitálními technologiemi, jako je cloud a AI, konektivita pomůže přivést do digitálního světa každého člověka a poskytne mu přístup k většímu množství informací a dovedností, k lepším službám a širším obchodním příležitostem. To pomůže dalšímu sociálnímu i ekonomickému rozvoj,“ uvedl Chua.

Fórum pro udržitelnost 2022 společnosti Huawei navštívila řada velkých hráčů nejen v oblasti telekomunikaci – mezi řečníky stáli vedoucí představitelé ITU a Organizace spojených národů a dále také ministři telekomunikací a zástupci regulačních orgánů v Kambodži, Nigérii, Bangladéši a Pákistánu a obchodní lídři, partneři, odborníci a zákazníci z Číny, Jižní Afriky, Belgie a Německa. „Je jasné, že samotná konektivita nestačí.

Musí být cenově dostupná, obsah musí být relevantní a v místním jazyce a uživatelé musí mít dovednosti, aby konektivitu co nejlépe využili,“ prohlásil zástupce generálního tajemníka ITU Malcolm Johnson a poděkoval Huawei za podporu aktivit digitální aliance v oblasti konektivity na venkově a rozšiřování digitálních dovedností.

Siddharth Chatterjee, oblastní koordinátor Organizace spojených národů v Číně, ve svém proslovu vyzval k partnerství více zainteresovaných stran, tedy především politické orgány, regulátory, soukromý sektor, akademickou obec, ale i občanskou společnost. Jen tak je podle něj možné překlenout digitální propast, ve které uvízla třetina světové populace.

„Náš dynamický svět naléhavě potřebuje lepší digitální spolupráci, abychom využili transformačního potenciálu technologií k vytváření nových pracovních míst, posílení finančního začlenění, odstranění rozdílů mezi muži a ženami, urychlení ekologické obnovy a přestavění našeho světa tak, aby byl prosperující a inkluzivní. Nastal čas jednat,“ prohlásil Chatterjee.

Způsoby, jakými je společnost Huawei připravena přispět ke společné snaze o zpřístupnění konektivity 120 milionům lidí do tří let, představil návštěvníkům akce prezident sekce Huawei pro bezdrátová řešení Cchao Ming.

„Jako firma s kompletními možnostmi v oblasti ICT, Huawei integruje inovační potenciál kompletního balíčku technologií spojených s konektivitou, od inovativních zařízení a antén, přes zajištění energie na odlehlých místech až po nezbytnou údržbu,“ prohlásil Ming.

„Neustále zdokonalujeme řešení RuralStar a RuralLink, abychom rozšířili kvalitní pokrytí do vzdálených oblastí a umožnili tak více lidem, nemocnicím, školám, místním samosprávám a malým a středně velkým podnikům, aby si mohly užívat stejné vysokorychlostní širokopásmové připojení jako ti, co sídlí ve městech.“

Řešení řady RuralStar má již za sebou úspěšné fungování ve světovém měřítku a doposud přineslo spojení více než 60 milionům lidí v odlehlých oblastech napříč 70 zeměmi. Univerzálním řešením je také výstavba optických širokopásmových sítí, Huawei proto navrhla inovativní řešení AirPON pro oblasti s nízkou hustotou obyvatelstva a tudíž i ty odlehlé. Toto řešení nevyžaduje tolik prostoru pro umístění technologií, snižuje spotřebu sítě i náklady na instalaci otické sítě a zároveň zajišťuje rychlé nasazení komunikačních sítí v daných lokalitách.

Společnost Huawei například jen v Africe již položila více než 250 000 kilometrů optických vláken, což umožnilo 30 milionům domácností přístup k vysokorychlostnímu širokopásmovému připojení. Neustále se také zdokonaluje uživatelská zkušenost – průměrná rychlost domácího širokopásmového připojení nyní přesahuje 30 Mbit/s.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

E-shopy se odrazily ode dna, lidé už se nebojí ani neověřených prodejců

Průzkum
Po dvou letech propadu se tuzemským internetovým obchodům opět zvyšují tržby. Jak Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) sdělila společnost Heureka Group, v prvním letošním čtvrtletí se potvrdil pozitivní trend z konce loňského roku, oblast e-commerce tak meziročně vzrostla o čtyři procenta. Podle Asociace pro elektronickou komerci se lidé nebojí ani neověřených e-shopů.