IBM zvyšuje investice do regionu CEE a otevírá nová pracoviště IBM Client Engineering v Praze, Varšavě a Moskvě

Společnost IBM (NYSE: IBM) v pondělí oznámila další rozšíření svého týmu IBM Client Engineering v regionu střední a východní Evropy (CEE) zaměřeného na zákazníky a obchodní partnery. Pracoviště IBM Client Engineering v Praze, Varšavě a Moskvě posílí inovace v celém regionu poskytováním ucelenějších služeb zákazníkům s důrazem na společný vývoj, špičkovou úroveň technických dovedností a rychlost.
IBM zvyšuje investice do regionu CEE a otevírá nová pracoviště IBM Client Engineering v Praze, Varšavě a Moskvě. Ilustrační foto: IBM

V řadách IBM Client Engineering se potkávají týmy vývojářů, datoví vědci, odborníci na bezpečnost, profesionálové na poli firemních procesů a další specializace. Úzce spolupracují s klienty, aby uvedli technologie a služby IBM do praxe a rychle řešili zásadní obchodní výzvy – dokonce ještě před podpisem smlouvy.

V rámci regionu CEE například srbský technologický startup Flamel.AI spolupracoval s týmem IBM na webové aplikaci založené na umělé inteligenci a určené pro herní průmysl, kterou se podařilo vyvinout za pouhých sedm týdnů. Aplikace pracuje s IBM Cloud a IBM Watson, a poskytuje hráčům bohatší zážitek z hraní.

Bulharská DSK Bank, součást OTP Group, nedávno spolupracovala s týmem Client Engineering na spoluvytvoření minimálního funkčního produktu (MVP, z angl. minimum viable product) pro rozšíření integrační vrstvy DSK.

Více než 20 odborníků z banky i IBM uplatňovalo agilní a DevOps postupy při spoluvytváření architektury, kterou DSK Bank může implementovat okamžitě po dokončení stádia MVP.

„Prostřednictvím MVP, který jsme úspěšně společně vytvořili s týmem IBM Client Engineering, jsme zvýšili obchodní efektivitu procesu hodnocení technologií. Umožnilo nám to rychle zhodnotit výsledky projektu z obchodního a technického hlediska,“ řekl Georgi Yotov, vedoucí vývoje v DSK Bank. Jádro řešení bylo poháněno platformou Confluent pro IBM Cloud Pak for Integration běžící na Red Hat OpenShift společně s IBM InfoSphere Change Data Capture (CDC).

„IBM Client Engineering je jedinečný rámec IBM, který klade inovace do středu pozornosti a umožňuje urychlit nasazení nejinovativnějších technologií ve firmách. Představuje firemní „inkubátor“, který našim klientům umožní dosahovat výsledků mnohem rychleji. Ve svojí podstatě jde o dodávání přidané hodnoty našim klientům, jejichž procesy děláme inteligentními,“ vysvětluje Wolfgang Wendt, generální ředitel IBM pro region střední a východní Evropy.

Během pandemie covid-19 se zásadně proměnil celý kontext, v němž firmy na celém světě pracují. Zaměstnanci pracovali s domova stejně, jako se do on-line prostředí přesunul kontakt se zákazníky, a celkově byla narušena celá odvětví a dodavatelské řetězce. Organizace byly nuceny změnit své obchodní modely, urychlit digitalizaci i nasazení technologií jako je AI a hybridní cloud, a přitom klást bezpečnost na první místo, aby vyšli z krize posílené.

„Naši klienti žijí ve světě obrovské nejistoty a není zřejmé, kam by měli investovat své peníze a jakou návratnost mají očekávat. Snaží se přijít na to, jak v tomto kontextu přežít a z pandemie vyjít jako proměněná organizace. A právě na takové holistické a komplexní transformace se IBM specializuje,“ vysvětluje Martin Švík, technický ředitel IBM pro region CEE a ředitel IBM Client Engineering.

IBM Client Engineering během pandemie zaznamenal výrazný růst. Počet zakázek se zvýšil z téměř 300 v roce 2020 na více než 2 500 v roce 2021 s tím, jak se firmy potřebovaly více propojovat virtuálně a urychlit svoje rozhodovací procesy, aby mohly rychleji reagovat na měnící se okolnosti.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Vyplatí se kreditní karta a jaké jsou její výhody?

Peníze potřebuje k životu asi každý, o tom není žádných pochyb. Navíc v době, kdy dochází k neustálému zdražování produktů a služeb. Pokud nevystačíte se svým příjmem, popřípadě vás jednou za čas překvapí nečekané …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB