Jan Šebek je třetí nejlepší barman na světě

Český reprezentant Jan Šebek se na letošním světovém finále Diageo Reserve World Class umístil na krásném třetím místě a mezi finálovým tuctem barmanů exceloval v jedné z nejtěžších disciplín, se kterou se soutěžící musí vypořádat.
Honza Šebek na letošním světovém finále Diageo Reserve World Class skvěle reprezentoval celou českou barovou komunitu a Becher’s Bar, ve kterém působí. Foto: Stock Plzeň-Božkov

Závěrečný šampionát proběhl v brazilském São Paulu. V Česku soutěž zaštiťuje společnost Stock Plzeň-Božkov, která o úspěchu českého reprezentanta redakci FAEI.cz informovala.

Kromě Šebka se do závěrečné dvanáctky nejlepších barmanů probojovali reprezentanti Kanady, Izraele, Japonska, Indie, Velké Británie, USA, Jižní Koreji, Jihoafrické republiky, Řecka, Islandu a Mexika.

Barmani reprezentují vždy tu zemi, kde aktuálně pracují. První místo vyhrál zástupce Kanady Jacob Martin.

V závěru celosvětového finále se taktéž vyhlašují vítězové jednotlivých soutěžních disciplín, a právě Šebek ovládl disciplínu One step Beyond se značkou Johnnie Walker, při které musel během šesti minut připravit šest různých koktejlů.

Právě tahle výzva bývá považována za tu vůbec nejtěžší z celého šampionátu. Honza Šebek tak skvěle reprezentoval celou českou barovou komunitu a Becher’s Bar, ve kterém působí.

Johnnie Walker byla disciplína, která mi byla vlastní, možná proto, že se značkou se ztotožňuji už několik let a znám její příběh a hodnoty. Zároveň jsem je propojil s emocemi a událostmi této značky.

Na tuhle challenge jsem se připravoval nejméně ze všech, jelikož jsem se zde cítil jako ryba ve vodě. Speed Round mi vždycky šel a možná i proto jsem zde uspěl. Mám obrovskou radost, že je to právě se značkou Johnnie Walker,“ popsal Honza Šebek své pocity z finálového úspěchu.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB