Jan Šebek je třetí nejlepší barman na světě

Český reprezentant Jan Šebek se na letošním světovém finále Diageo Reserve World Class umístil na krásném třetím místě a mezi finálovým tuctem barmanů exceloval v jedné z nejtěžších disciplín, se kterou se soutěžící musí vypořádat.
Honza Šebek na letošním světovém finále Diageo Reserve World Class skvěle reprezentoval celou českou barovou komunitu a Becher’s Bar, ve kterém působí. Foto: Stock Plzeň-Božkov

Závěrečný šampionát proběhl v brazilském São Paulu. V Česku soutěž zaštiťuje společnost Stock Plzeň-Božkov, která o úspěchu českého reprezentanta redakci FAEI.cz informovala.

Kromě Šebka se do závěrečné dvanáctky nejlepších barmanů probojovali reprezentanti Kanady, Izraele, Japonska, Indie, Velké Británie, USA, Jižní Koreji, Jihoafrické republiky, Řecka, Islandu a Mexika.

Barmani reprezentují vždy tu zemi, kde aktuálně pracují. První místo vyhrál zástupce Kanady Jacob Martin.

V závěru celosvětového finále se taktéž vyhlašují vítězové jednotlivých soutěžních disciplín, a právě Šebek ovládl disciplínu One step Beyond se značkou Johnnie Walker, při které musel během šesti minut připravit šest různých koktejlů.

Právě tahle výzva bývá považována za tu vůbec nejtěžší z celého šampionátu. Honza Šebek tak skvěle reprezentoval celou českou barovou komunitu a Becher’s Bar, ve kterém působí.

Johnnie Walker byla disciplína, která mi byla vlastní, možná proto, že se značkou se ztotožňuji už několik let a znám její příběh a hodnoty. Zároveň jsem je propojil s emocemi a událostmi této značky.

Na tuhle challenge jsem se připravoval nejméně ze všech, jelikož jsem se zde cítil jako ryba ve vodě. Speed Round mi vždycky šel a možná i proto jsem zde uspěl. Mám obrovskou radost, že je to právě se značkou Johnnie Walker,“ popsal Honza Šebek své pocity z finálového úspěchu.

PSALI JSME:
Jak na inflaci? Investovat, třeba i do whisky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

David Schenk povede novou divizi Sazky

Společnost Sazka založila novou divizi Zákaznické zkušenosti (Customer experience). Jejím cílem je zefektivnit práci se zákazníky, implementovat do procesů umělou inteligenci a díky digitalizaci procesů rychleji a …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Novinky v osobních financích: Desetina Čechů se zadlužuje vysoce rizikově

Průzkum
V tomto týdnu nás v redakci ze světa osobních financí zaujal průzkum agentury Ipsos pro Českou bankovní asociaci (ČBA). Podle jeho výsledků se v posledním roce při půjčování peněz 11 procent lidí chovalo vysoce rizikově. Výrazně ale přibylo těch, kteří se rizikově nechovají vůbec. Jejich počet stoupl z 33 na 42 procenta. Češi si podle průzkumu nejčastěji půjčují od bank.