Jedinečný systém managementu a vyhodnocování pravidel pohybu osob v souvislosti s onemocněním COVID-19 TrustOne spuštěný už i na Slovensku

Během dvou minulých víkendů byl během plošného testování v Nitře do ostrého provozu spuštěný systém TrustOne. Díky aplikaci, která se rychle prosazuje i v mezinárodním prostředí, se zrychlilo a zefektivnilo testování na odběrných místech, kde odpadlo přepisování údajů do papírové dokumentace. Pomocí aplikace se podařilo otestovat 40 994 lidí a čekání na odběrných místech se snížilo na minimum. Největší počet testů zaznamenaných v aplikaci byl v sobotu 16. 1. 2021 – 12 262.
Ilustrační foto: Pixabay.com

TrustOne je mezinárodní elektronický systém managementu a vyhodnocování pravidel pohybu osob v souvislosti s onemocněním COVID-19 založený na blockchainu. Motivuje lidi k pravidelnému dobrovolnému testování díky možnosti využívání benefitů, které jim pravidelné testování může přinést. Jeho hlavními přednostmi jsou bezpečnost, rychlost, masivní využitelnost a flexibilita. Cílem spuštění systému TrustOne na Slovensku, které doporučil i slovenský Úrad verejného zdravotníctva, je co nejrychlejší návrat k normálnímu životu.

Na Slovensku systém aplikovali po úspěšném pilotním provozu i během uplynulého víkendu ve městě Nitra v rámci plošného testování. Marek Hattas, primátor Nitry oceňuje hlavně urychlení administrativy při testování: „Systém TrustOne nám pomáhá zrychlit ten proces administrace, který je přímo na odběrném místě, ale samozřejmě i samotný proces, to znamená nahrávání do národních registrů. Čekání na odběr je potom o něco kratší, protože administrátoři už nemusí zapisovat ty údaje ručně, ale v podstatě to mají všechno načtené v systému.“

Systém TrustOne se skladá z mobilní aplikace a administračního webového portálu pro velké zaměstnavatele. Má široké společenské uplatnění a je využitelný pro firmy, kulturu, gastro segment nebo například sportoviště. Jeho podstatou je evidování a kontrola pohybu osob v souvislosti s pandemií Covid-19. Principem je úplná bezpečnost údajů o dané osobě i o jejích zdravotních záznamech. Lidé se díky systému budou moci prokazovat negativním testem na Covid, případně absolvovaným očkováním kdekoliv, aniž by byla porušována pravidla ochrany osobních údajů a nebo GDPR.

Pro stát systém přináší možnost podpory dobrovolného pravidelného testování širokého okruhu obyvatel, kteří získají významný benefit – možnost prokazovat se jediným výsledkem testu na více místech, bezpečně, v souladu s GDPR a pohodlně, bez nutnosti nosit potvrzení v papírové podobě. Vždyť například téměř každý rodič školou povinného dítěte je zároveň zaměstnancem, může chtít jít sportovat, za kulturou, do restaurace a podobně. A ve všech těchto případech mu postačí být otestovaný jednou a výsledkem se potom přes svoji digitální identitu prokáže kdekoliv. Nepotřebuje žádný písemný doklad o testování, který je navíc lehčeji zfalšovatelný.

„Jsme přesvědčení o tom, že systém TrustOne s technickou podporou O2 Business Services bude umět motivovat a mobilizovat rozhodující část obyvatel Slovenska díky benefitům výměnou za pravidelné a dobrovolné testování,“ konstatuje Henrich Simonics, CEO společnosti TrustOne.

Systém TrustOne má i další využití kromě kontroly zaměstnanců, návštěvníků kulturních a nebo sportovních zařízení. Je vhodný i na řízení čištění a dezinfekci objektů (společné prostory ve firmách, toalety, hotelové pokoje apod.), což si může každý návštěvník přes systém ověřit.  Kromě toho je systém TrustOne schopný informovat testované osoby o výsledcích jejich testů, automaticky generovat certifikáty z testování (jednotlivě i hromadně), ve velkých firmách i automaticky nastavit a oznamovat následující data testování pro konkrétní osoby, automaticky generovat denní plány testování či očkování, ale i tracking/sledování stavu testovacích souprav a vzorků.

Systém TrustOne byl spuštěn do ostrého provozu v roce 2020 na různých letištích či sportovištích, pracují s ním všichni, kteří vstupují na území Velké Británie a chtějí si zkrátit karanténu.

Za vývojem systému TrustOne stojí světové společnosti General Electric, TE-FOOD, které si začátkem léta 2020 podaly přihlášku společného patentu způsobu zabezpečení dat i v kombinaci s blockchainovou technologií. „Věříme, že nasazení systému TrustOne bude úspěšné a pomůže obnovit důvěru občanů ve stát, který umí stanovovat čitelná a předvídatelná pravidla, a pomůže k co nejdřívějšímu zlepšení celkové nálady občanů a k rychlejšímu návratu do ekonomického i společenského „nového normálu“ v době Covidu, i potom,“ řekl Henrich Simonics, CEO společnosti TrustOne.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Průlomový verdikt soudu: Stát dělá málo pro ochranu klimatu

Analýza
Městský soud v Praze v průlomovém rozhodnutí vyhověl spolku Klimatická žaloba ČR a dalším žalobcům a nařídil státu urychleně a v souladu s jeho povinnostmi z evropského a mezinárodního práva přijmout nezbytná opatření pro zpomalení klimatické změny. Soudy v Česku tak rozhodly vůbec poprvé v historii.