Jubilejní 10. ročník benefičního ADRAběhu se poběží pro děti

Od úterní půlnoci je spuštěna registrace na každoroční benefiční běh organizace ADRA. Akce s podtitulem „Běžím pro radost“ je letos věnována tématu dobrovolnictví, kterému se ADRA dlouhodobě věnuje a provozuje vůbec největší síť dobrovolnických center v Česku s pobočkami v 17 městech.
Jubilejní 10. ročník benefičního ADRAběhu se letos poběží pro děti. Foto: ADRA

Celých 15 procent všech akreditovaných dobrovolnic a dobrovolníků v Česku působí pod hlavičkou této organizace. Výtěžek z jubilejního 10. ročníku ADRAběhu poputuje na podporu dobrovolnických návštěv (nejen) u dětí. ADRA ročně koordinuje ke třem tisícům dobrovolníků, kteří dochází do domácností a různých typů zařízení, jako jsou domovy pro seniory, dětské domovy či nemocnice.

„Naši dobrovolníci a dobrovolnice jsou tu pro ty, kteří často nikoho jiného nemají, třeba pro seniory či děti v dětských domovech. Doplňují tým odborného personálu, dělají klientům zařízení společnost a tráví spolu pravidelně čas. Tímto neprofesionálním vztahem vnáší do života lidí nový prvek – nezištný zájem, který často přeroste i v dlouhodobé přátelství,“ přibližuje Petr Adamus, vedoucí dobrovolnictví ADRA.

Dobrovolníci pomáhají tam, kde je třeba

Pokud jde o dobrovolnictví u dětí, kromě institucí dochází naši dobrovolníci humanitární organizace ADRA například do pěstounských rodin, rodin s vícerčaty či s dětmi se zdravotním postižením. Děti v těchto rodinách tak mají možnost mít někoho na chvíli jen pro sebe, rodičům se zase uleví a mohou si odpočinout od často náročné péče.

K tvrzení se přiklání i jedna z pěstounek, paní Drahomíra, do jejíž rodiny dochází dobrovolník Roman. „Kamarádství s Romanem je pro Ondru velmi přínosné. Má ho rád a moc se na setkání s ním těší. Pro Ondru je mladý muž, který se mu věnuje, úžasný pro jeho vývoj osobnosti. Jsem za tuto spolupráci velmi ráda a děkuji také organizaci ADRA, za úžasnou práci dobrovolníka Romana.“

Ačkoli dobrovolníci a dobrovolnice navštěvují své klienty zcela nezištně bez nároku na odměnu, jejich koordinace s sebou přináší další náklady, např. na pojištění či proškolení. Právě na jejich úhradu poputuje výtěžek ze startovného letošního benefičního ADRAběhu.

Ten začíná 18. května a potrvá do 1. června, registrovat se zájemci mohou již od 18. dubna. Akce proběhne virtuálně ve spolupráci s partnerem Rozběháme Česko, zapojit se tak mohou běžci a běžkyně z celé republiky. Ve 12 městech navíc proběhnou i společné běhy „naživo“. Registrovat se můžete na webu akce www.adrabeh.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Výčep pod komínem v pivovaru Staropramen je zpět

Po zimní přestávce se pro širokou veřejnost znovu otevírají brány pivovaru Staropramen. V rámci letošního prvního Výčepu pod komínem, který se uskuteční ve čtvrtek 8. června od 17:30 hodin, pokřtíme novinku v portfoliu.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB