Jubilejní 10. ročník benefičního ADRAběhu se poběží pro děti

Od úterní půlnoci je spuštěna registrace na každoroční benefiční běh organizace ADRA. Akce s podtitulem „Běžím pro radost“ je letos věnována tématu dobrovolnictví, kterému se ADRA dlouhodobě věnuje a provozuje vůbec největší síť dobrovolnických center v Česku s pobočkami v 17 městech.
Jubilejní 10. ročník benefičního ADRAběhu se letos poběží pro děti. Foto: ADRA

Celých 15 procent všech akreditovaných dobrovolnic a dobrovolníků v Česku působí pod hlavičkou této organizace. Výtěžek z jubilejního 10. ročníku ADRAběhu poputuje na podporu dobrovolnických návštěv (nejen) u dětí. ADRA ročně koordinuje ke třem tisícům dobrovolníků, kteří dochází do domácností a různých typů zařízení, jako jsou domovy pro seniory, dětské domovy či nemocnice.

„Naši dobrovolníci a dobrovolnice jsou tu pro ty, kteří často nikoho jiného nemají, třeba pro seniory či děti v dětských domovech. Doplňují tým odborného personálu, dělají klientům zařízení společnost a tráví spolu pravidelně čas. Tímto neprofesionálním vztahem vnáší do života lidí nový prvek – nezištný zájem, který často přeroste i v dlouhodobé přátelství,“ přibližuje Petr Adamus, vedoucí dobrovolnictví ADRA.

Dobrovolníci pomáhají tam, kde je třeba

Pokud jde o dobrovolnictví u dětí, kromě institucí dochází naši dobrovolníci humanitární organizace ADRA například do pěstounských rodin, rodin s vícerčaty či s dětmi se zdravotním postižením. Děti v těchto rodinách tak mají možnost mít někoho na chvíli jen pro sebe, rodičům se zase uleví a mohou si odpočinout od často náročné péče.

K tvrzení se přiklání i jedna z pěstounek, paní Drahomíra, do jejíž rodiny dochází dobrovolník Roman. „Kamarádství s Romanem je pro Ondru velmi přínosné. Má ho rád a moc se na setkání s ním těší. Pro Ondru je mladý muž, který se mu věnuje, úžasný pro jeho vývoj osobnosti. Jsem za tuto spolupráci velmi ráda a děkuji také organizaci ADRA, za úžasnou práci dobrovolníka Romana.“

Ačkoli dobrovolníci a dobrovolnice navštěvují své klienty zcela nezištně bez nároku na odměnu, jejich koordinace s sebou přináší další náklady, např. na pojištění či proškolení. Právě na jejich úhradu poputuje výtěžek ze startovného letošního benefičního ADRAběhu.

Ten začíná 18. května a potrvá do 1. června, registrovat se zájemci mohou již od 18. dubna. Akce proběhne virtuálně ve spolupráci s partnerem Rozběháme Česko, zapojit se tak mohou běžci a běžkyně z celé republiky. Ve 12 městech navíc proběhnou i společné běhy „naživo“. Registrovat se můžete na webu akce www.adrabeh.cz.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB