JYSK a Lars Larsen Group poskytnou 2 miliony dánských korun na nouzovou humanitární pomoc oblastem zasaženým zemětřesením

JYSK a Lars Larsen Group věnují dva miliony dánských korun na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii. Peníze poputují organizacím Červený kříž a UNICEF, které poskytují v zasažených oblastech humanitární pomoc.
Situace v zasažených oblastech Turecka a Sýrie si žádá činy. Foto: Člověk v tísni

Situace v zasažených oblastech Turecka a Sýrie si žádá činy. Proto se JYSK a Lars Larsen Group rozhodli darovat dva miliony dánských korun mezinárodním humanitárním organizacím, které jsou právě teď přímo v postižených oblastech a pomáhají tam, kde to je nejdůležitější.

„Podobně jako všichni ostatní zoufalou situaci po zemětřeseních sledujeme a tragédie, kterou právě prožívá místní obyvatelstvo, se nás hluboce dotýká. Abychom mohli obětem co nejlépe pomoci, rozhodli jsme se podpořit Červený kříž a UNICEF částkou dva miliony dánských korun,“ uvádí Jesper Lund, prezident a CEO Lars Larsen Group.

„Počet lidí postižených zemětřesením v Turecku a Sýrii hodinu od hodiny roste, a tím pádem i potřeba humanitární pomoci. Červený kříž a UNICEF pracují přímo v zasažených oblastech a poskytují potřebnou pomoc. Doufáme, že náš společný dar v této těžké situaci pomůže,“ říká Jan Bøgh, prezident a CEO společnosti JYSK.

Kromě finanční pomoci sleduje JYSK situaci a zjišťuje, jestli je nutná i materiální pomoc v podobě výrobků ze sortimentu společnosti, jako jsou deky, spací pytle, karimatky a další věci nezbytné pro lidi, kteří se náhle ocitli v těžké situaci bez domova.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB