Končí šéf jedné z největších autopůjčoven světa. Vaz mu zlomila sázka na elektrovozy

Personálie
Za katastrofální sázku na elektromobily padá hlava šéfa jedné z největších autopůjčoven světa, Hertzu. Stephen Scherr, bankéř s třicetiletou profesní dráhou u Goldman Sachs přes svůj zkušený věk podlehl zelené ideologii a coby novopečený šéf Hertzu nakoupil do jeho flotily desetitisíce elektrovozů.
Stephen Scherr, bankéř s třicetiletou profesní dráhou u Goldman Sachs přes svůj zkušený věk podlehl zelené ideologii a coby novopečený šéf Hertzu nakoupil do jeho flotily desetitisíce elektrovozů. Foto: Hertz Global Holdings/PR Newswire

Jenže o elektroauta není zájem, vykazují vysoké náklady amortizace a též jejich opravy jsou drahé. Hertz se proto desetitisíců vozů zase zbavuje, s obrovskou ztrátou, jež láme Scherrův vaz.

Automobilka Tesla totiž loni kvůli také právě nedostatečnému zájmu o elektroauta prudce srazila cenu svých nových vozů, čímž citelně snížila cenovou hladinu i právě elektroaut z druhé ruky. To tedy ztrátu Hertzu ještě umocňuje.

PSALI JSME:
Po bankrotu se cena akcií Hertz zdvojnásobila

Scherr si jistě odnáší poučení: Příště již ideologii, dotačně násilně živené proti vůli a na dluh daňových poplatníků již tak často předlužených zemí, zřejmě nepodlehne.

Jenže ani samotná Tesla na tom není růžově. Investory Tesly šokovala tento týden prognóza americké banky Wells Fargo. Jen letos spadly akcie Tesly o 34 procent, zatímco akciový trh v USA roste o více než sedm procent.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Šokující prognóza: Tržby Tesly se po letošní stagnaci příští rok propadnou

Zavřít reklamu ×
  1. Vše kolem elektroaut je pouze komedie,kterou režíruje Brusel. Elektroauta jsou krásné,rychlé,tiché a některé i bezporuchové. Chybí to nejdůležitější a to baterie. Ty jsou stále na začátku vývoje a současné jsou vhodné tak do elektrokol. Elektroauta mají ještě 10 let čas.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Radim Klabal posiluje tým ComSource

Česká společnost ComSource, která se zaměřuje na kyberbezpečnost, síťovou infrastrukturu a datovou analytiku, rozšířila svůj tým. Novým Delivery Directorem se stal Radim Klabal. O změnách firma informovala portál …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB