Leasingy a úvěry na firemní auta vzrostly o 40 procent

Nové firemní osobní automobily jsou v letošním roce nejvíce rostoucí skupinou věcí, které jsou financovány prostřednictvím leasingů a účelových úvěrů členských společností České leasingové a finanční asociace (ČLFA). Vyplývá to z podrobných výsledků asociace za první tři letošní čtvrtletí. Členské společnosti během nich na nová firemní osobní auta poskytly klientům 26,9 miliardy korun, o 40 procent více než ve stejném období loňského roku.

Celkem členové ČLFA profinancovali během tří letošních čtvrtletí 140 614 nových či ojetých osobních, užitkových a nákladních vozidel pro podnikatele i spotřebitele. Z toho nových firemních osobních aut bylo 56 961, tedy 40,5  procenta.

Nejvyužívanějším finančním produktem byl v této kategorii operativní leasing, jehož prostřednictvím si firmy pořídily nová osobní vozidla za 14,5 miliardy korun, na podnikatelské úvěry připadlo 11,2 miliardy a na finanční leasing 1,2 miliardy.

„Firmám se daří, a proto obnovují své vozové parky. Využívají přitom historicky nízkých úrokových sazeb, které samy o sobě poptávku po externím financování podporují. Výsledkem je skokové meziroční navýšení obchodů,“ konstatuje předseda představenstva ČLFA Libor Bosák. Zároveň ale upozorňuje, že současná dynamika vývoje v prodejích aut není dlouhodobě udržitelná.

„Nelze vyloučit, že už v příštím roce pocítíme určité ochlazení, a tempo růstu nebude tak vysoké jako letos,“ upozorňuje Libor Bosák.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru