Leasingy a úvěry na firemní auta vzrostly o 40 procent

Nové firemní osobní automobily jsou v letošním roce nejvíce rostoucí skupinou věcí, které jsou financovány prostřednictvím leasingů a účelových úvěrů členských společností České leasingové a finanční asociace (ČLFA). Vyplývá to z podrobných výsledků asociace za první tři letošní čtvrtletí. Členské společnosti během nich na nová firemní osobní auta poskytly klientům 26,9 miliardy korun, o 40 procent více než ve stejném období loňského roku.

Celkem členové ČLFA profinancovali během tří letošních čtvrtletí 140 614 nových či ojetých osobních, užitkových a nákladních vozidel pro podnikatele i spotřebitele. Z toho nových firemních osobních aut bylo 56 961, tedy 40,5  procenta.

Nejvyužívanějším finančním produktem byl v této kategorii operativní leasing, jehož prostřednictvím si firmy pořídily nová osobní vozidla za 14,5 miliardy korun, na podnikatelské úvěry připadlo 11,2 miliardy a na finanční leasing 1,2 miliardy.

„Firmám se daří, a proto obnovují své vozové parky. Využívají přitom historicky nízkých úrokových sazeb, které samy o sobě poptávku po externím financování podporují. Výsledkem je skokové meziroční navýšení obchodů,“ konstatuje předseda představenstva ČLFA Libor Bosák. Zároveň ale upozorňuje, že současná dynamika vývoje v prodejích aut není dlouhodobě udržitelná.

„Nelze vyloučit, že už v příštím roce pocítíme určité ochlazení, a tempo růstu nebude tak vysoké jako letos,“ upozorňuje Libor Bosák.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Vyplatí se investovat do pojištění zaměřeného pouze na ženy?

Existuje celá řada různých druhů pojištění. Od těch, které si zakládá převážná část lidí, jako je pojištění úrazové nebo životní, až po celé spektrum pojištění různých specifických nešťastných událostí. Lidé chápou důležitost pojistky, která jim dá potřebnou jistotu, žít jaksi uvolněně a s klidem. V životě ženy …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru