Leasingy a úvěry na firemní auta vzrostly o 40 procent

Nové firemní osobní automobily jsou v letošním roce nejvíce rostoucí skupinou věcí, které jsou financovány prostřednictvím leasingů a účelových úvěrů členských společností České leasingové a finanční asociace (ČLFA). Vyplývá to z podrobných výsledků asociace za první tři letošní čtvrtletí. Členské společnosti během nich na nová firemní osobní auta poskytly klientům 26,9 miliardy korun, o 40 procent více než ve stejném období loňského roku.

Celkem členové ČLFA profinancovali během tří letošních čtvrtletí 140 614 nových či ojetých osobních, užitkových a nákladních vozidel pro podnikatele i spotřebitele. Z toho nových firemních osobních aut bylo 56 961, tedy 40,5  procenta.

Nejvyužívanějším finančním produktem byl v této kategorii operativní leasing, jehož prostřednictvím si firmy pořídily nová osobní vozidla za 14,5 miliardy korun, na podnikatelské úvěry připadlo 11,2 miliardy a na finanční leasing 1,2 miliardy.

„Firmám se daří, a proto obnovují své vozové parky. Využívají přitom historicky nízkých úrokových sazeb, které samy o sobě poptávku po externím financování podporují. Výsledkem je skokové meziroční navýšení obchodů,“ konstatuje předseda představenstva ČLFA Libor Bosák. Zároveň ale upozorňuje, že současná dynamika vývoje v prodejích aut není dlouhodobě udržitelná.

„Nelze vyloučit, že už v příštím roce pocítíme určité ochlazení, a tempo růstu nebude tak vysoké jako letos,“ upozorňuje Libor Bosák.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Další z rubriky Tiskové zprávy

Škody v zahraničí rostly rychleji než počet českých turistů

Počet škod roste ještě rychleji, než počet zahraničních cest. V loňském roce ERV Evropská pojišťovna evidovala 40% meziroční nárůst škod a jejich výše vzrostla dokonce o 64 %. Průměrná výše škody z cestovního pojištění stoupla o 10 % na 10 997 korun. O třetinu přibylo velkých škod nad 100 tisíc korun. Jejich …

Šéfové tápou v motivaci a hodnotách zaměstnanců

Nové cíle, členové týmu různých typů, změna rolí, struktury a odpovědnosti, které jsou dnes v práci běžnou realitou, vytvářejí stres, konflikty a další problémy v pracovních vztazích na všech úrovních. Vedení firem a manažeři často nerozumí tomu, proč se zaměstnanec chová, jak se chová, co ho k tomu vede.

ESSOX posiluje ve financování „zelených projektů“

Společnost ESSOX významně posílila svou orientaci na financování komplexních projektů v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie. Právě ve schopnosti financovat komplexní projekt – tedy od poradenství a zpracování projektu, přes nákup technologií a jejich instalaci, až po doplňkové služby, jako je pojištění – …

Nejčtenější

Investiční životní pojištění: Selhání státu využívá česká vyčůranost

Téma týdne
Investiční životní pojištění (IŽP) to schytává zleva i zprava, jako špatně trénovaný boxer v ringu. Navíc postupně získalo pověst podrazáka, který ten zápas bez skrupulí prodal. Za svou momentální mizernou formu ani vnímání ze strany veřejnosti ale tento produkt nemůže a nezavinili je ani jeho „trenéři“, tedy pojišťovny působící na českém trhu. Na vině je promotér, tedy stát, jeho chaotický přístup využívá …
Rolovat nahoru