Mastercard otevře Evropské centrum kybernetické ochrany

Karetní společnost Mastercard oznámila, že založí Evropské centrum kybernetické ochrany (European Cyber Resilience Centre). Středisko ochrany bude sídlit v belgickém Waterloo, kde má Mastercard svou evropskou centrálu, a stane se první takovouto investicí společnosti mimo severoamerický kontinent.
Mastercard otevře Evropské centrum kybernetické ochrany. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Středisko bude fungovat jako centrála kybernetické bezpečnosti pro celý region, v níž budou pod jednou střechou spolupracovat bezpečnostní odborníci společnosti Mastercard z celého světa. Zařízení bude spolupracovat s národními úřady pro ochranu před kyberútoky, oborovými organizacemi, policejními orgány i centrálními bankami evropských zemí. Prozatímní provoz centra bude zahájen letos na jaře, naplno se jeho činnost rozběhne v příštím roce.

Evropské centrum kybernetické ochrany tak bude pomáhat při zavádění postupů vedoucích k lepší prevenci a minimalizaci případných škod v souvislosti s mezinárodní kyberkriminalitou a bezpečnostními riziky obecně. V zařízení budou pracovat specialisté jak na kybernetické, tak na fyzické zabezpečení.

„Vzhledem k obrovskému množství spravovaných uživatelských dat a kritických informací budou finanční služby vždy na předních místech žebříčku možných cílů útoků,“ vysvětluje Javier Perez, prezident společnosti Mastercard Europe. „Naše Evropské centrum kybernetické ochrany zlepší spolupráci mezi klíčovými institucemi a organizacemi a přispěje k tomu, aby se při sdílení svých informací online firmy i jednotlivci cítili bezpečně,“ dodává.

Centrum kybernetické ochrany výrazně zjednoduší a urychlí komunikaci mezi interními týmy Mastercard i mezi společností a jejími klienty a partnery. Tím se zkrátí reakční doba a zlepší se účinnost reakce na bezpečnostní události libovolného rozsahu, včetně přírodních katastrof, výpadků v poskytování služeb nebo bezpečnostních incidentů, za zajištění shody s legislativou v oblasti ochrany osobních údajů kdekoliv na světě.

Centrum například umožní těsnější spolupráci s policejními složkami i klienty v evropském regionu, což urychlí sdílení informací a usnadní součinnost při obraně před kyberútoky. „Podvodníci a hackeři nedbají hranic či národností, takže rizika hrozí ze všech koutů světa. Pouze společné úsilí všech zainteresovaných stran dokáže v Evropě zajistit špičkovou úroveň odolnosti firem vůči kyberútokům,“ uzavírá Perez.

PSALI JSME:
Nejdříve útočí hackeři, pak tanky, říká specialista na kybernetickou obranu Aleš Špidla

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru