Nadace MONETA Clementia pomáhá znevýhodněným lidem i ochraně životního prostředí

MONETA spouští letošní druhé kolo grantového programu na podporu sociálně slabých, dětí, seniorů a ochrany životního prostředí. Podzimní kolo grantů se nově uskuteční v působnosti nadace MONETA Clementia, která po dvou letech od svého založení rozšiřuje své aktivity.
V letošním prvním kole rozdělila MONETA mezi 17 neziskových organizací celkem 1,1 milionu korun. Podpořila například Klub nemocných cystickou fibrózou na nákup speciálních inhalátorů pro děti ze sociálně slabých rodin. Ilustrační foto: Pixabay.com

Žádosti mohou jednotlivé neziskové organizace posílat do konce října. Podmínkou pro přijetí grantové žádosti i nadále zůstává převzetí záštity některým ze zaměstnanců MONETA Money Bank.

„Zaměstnanci si sami vybírají neziskovku, pro kterou se stávají ambasadory a následně pro ně u grantové komise mohou získat potřebné finance na projekty či provoz. Tím vzniká synergie mezi osobními hodnotami a posláním Nadace MONETA Clementia,“ popisuje fungování programu Zuzana Filipová, členka správní rady Nadace MONETA Clementia a ředitelka Udržitelnosti a Komunikace Skupiny MONETA.

Přestože se neustále zvětšuje počet neziskových organizací, které si během uplynulých let již dokázaly najít svého dlouhodobého ambasadora, každý rok přibývá nových žadatelů, kteří jej teprve hledají.

„Neziskovým organizacím, které s naším grantovým programem ještě nemají žádnou zkušenost, doporučujeme dojít na nejbližší pobočku Monety a oslovit naše bankéřky a bankéře napřímo. Velmi často se totiž stává, že oslovený bankéř si takovou neziskovku vybere sám, protože mu její aktivity dávají smysl,“ radí Zuzana Filipová.

Od doby založení grantového programu v roce 1996 MONETA Money Bank podpořila již 333 projektů částkou 20,7 milionu korun. V letošním prvním kole rozdělila MONETA mezi 17 neziskových organizací celkem 1,1 milionu korun.

Podpořila tak například Klub nemocných cystickou fibrózou na nákup speciálních inhalátorů pro děti ze sociálně slabých rodin, nebo Diakonii ČCE – středisko Západní Čechy, která díky grantu dokončí bezpečné a zdravé bydlení pro své klienty s mentálním postižením a autismem. V loňském kole rozdělila banka v rámci obou grantových kol celkem 5,7 milionu korun.

Žádosti o grant bude možné podávat od 1. do 31. října prostřednictvím zaměstnanců skupiny MONETA. Podrobný návod, jak žádost podat, naleznou zájemci na webových stránkách Nadace MONETA Clementia.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Letní tábory pro děti už stojí skoro stejně, jako dovolená u moře

Průzkum
Pobyt v chatce nebo ve stanu v českých luzích a hájích je mnohdy srovnatelný s cenou levnějších zájezdů k moři. Třetina rodičů očekává, že si letos za letní tábor pro své děti připlatí k moři. Každý pátý rodič počítá, že za svou dceru nebo syna zaplatí více než deset tisíc korun. Ukázalo šetření společnosti Provident Financial, který mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici.