Nejlepší bankou roku 2016 je Raiffeisenbank

U poroty i u klientů vyhrála v soutěži Nejlepší banka 2016 „Raiffeisenka“. Mezi pojišťovnami již tak jednoznačný vítěz nebyl a o prvenství se ve čtyřech kategoriích podělily tři ústavy.

Klient se má cítit „jako doma“. Při klientském hodnocení bank se posuzuje sedm kritérií, u pojišťoven pak pět. Ilustrační foto: Pixabay

Cena Hospodářských novin Nejlepší banka, ale i cena Klientsky nejpřívětivější banka mají letos stejného vítěze. Za Raiffeisenbank v kategorii Nejlepší banka skočily na druhém a třetím místě ČSOB a Komerční banka. V kategorii Klientsky nejpřívětivější banka „Raiffku“ na druhé pozici doprovodila Sberbank a na třetím místě Komerční banka. Titul Bankovní novátor za letošní rok přísluší ČSOB za její COOL Kartu, která slouží například jako nosič dětského kapesného či internetovým platbám.

„Letošní vítězství Raiffeisenbank dokazuje, že klientský a akcionářský pohled nemusí být ve vzájemném rozporu, a že banka naopak může být zároveň klientsky přívětivá i zisková,“ okomentoval výsledek Marek Hatlapatka, Head of Research společnosti CYRRUS.

Pojišťovny se utkaly celkem ve čtyřech kategoriích. Titul Nejlepší životní pojišťovna 2016 má Česká pojišťovna, druhá příčka patří Generali pojišťovně a třetí místo získala ČSOB pojišťovna. Klientsky nejpříjemnější životní pojišťovna je letos Generali pojišťovna, druhé místo patří České pojišťovně a na bronzový stupeň přístup ke klientům dostal Kooperativa pojišťovnu.

Nejlepší neživotní pojišťovnou 2016 se stala Kooperativa pojišťovna, následovaná Českou pojišťovnou a Českou podnikatelskou pojišťovnou. Klientský pohled na nejpřívětivější neživotní pojišťovnu pasoval také Kooperativu, druhé místo i zde získala Česká pojišťovna a na třetí místo vystoupala ČSOB pojišťovna.

Pojišťovacím inovátorem se pro letošní rok stala Allianz pojišťovna s produktem Rytmus risk, který neobsahuje absurdní poplatky.

„Finanční ústavy jsou hodnoceny z pohledu klienta i akcionáře. Sledujeme cenové parametry, šíři produktové nabídky, dostupnost, e-mailovou a telefonickou komunikaci, celkový přístup ke klientovi a v neposlední řadě také hospodářské výsledky, které dokládají finanční stabilitu společnosti,“ dodala Gabriela Šamanová z analytické agentury Datank, která výzkum zpracovává.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Skupina ČEZ navýšila zisk o 49 procent

Půl hodiny po otevření pražské burzy reagují akcie skupiny ČEZ na zveřejněné výsledky mírným propadem o -0,67 procenta na cenu 518,00 koruny za kus. Zobchodováno bylo pouze 22 200 kusů akcií, z čehož lze usuzovat, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru