Největší bytový dům v Česku je zkolaudován, nabídne na české poměry výjimečné provedení a služby

Sedm set bytů na jedné adrese, v pětipodlažním podstavci a pěti 18podlažních věžích, se zelení na unikátních střešních zahradách, soukromým vnitroblokem a nonstop recepcí s dohledem nad bezpečností. To všechno, a ještě mnohem víc, je Residence Garden Towers na pražském Žižkově. Největší rezidenční stavba v Česku právě získala kolaudační rozhodnutí. První majitelé bytů se tak mohou začít stěhovat.

Čekají na ně nejen jejich luxusní byty, ale také služby, které zatím v Česku v bytových projektech nejsou zcela běžné. „Snažili jsme se Residenci Garden Towers koncipovat tak, aby nabídla nejen atraktivní a luxusní bydlení pro rodiny i jednotlivce, ale zajistila také celý komplex služeb, jež jsou dnes standardem u moderního bydlení v západní Evropě,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský.

Evropské služby v Česku

Samozřejmostí je vysoký standard provedení luxusních bytů s dřevěnými podlahami, hliníkovými velkoplošnými okny, designovým skleněným zábradlím nebo třeba klimatizací v bytech v horních podlažích. Součástí projektu bude také nonstop recepce s bezpečnostním kamerovým systémem. Recepční budou dohlížet na bezpečnost a pořádek v domě, s obyvateli budou komunikovat v češtině i v angličtině, budou pro ně přebírat zásilky, majitelům bytů budou ohlašovat návštěvy, zajistí také obsluhu parkoviště pro hosty. Vycvičeni budou ale i v poskytnutí první pomoci a k ruce budou mít pro krajní případ i defibrilátor. Díky velkému počtu bytů a vysoké vyprodanosti se cena všech těchto služeb dostala na příznivou úroveň, u menších bytů na zhruba 200 korun měsíčně.

Součástí stavby jsou tři komerční prostory. Majitelé bytů tak budou moci v podstatě „suchou“ nohou zajít do restaurace, či kavárny nebo si nakoupit potraviny. Pro Central Group je úroveň nabízených služeb velmi důležitá, a proto si společnost komerční prostory ponechá ve vlastnictví a nabízí je pouze k pronájmu provozovatelům osvědčených restauračních konceptů nebo prověřených obchodních řetězců. Součástí stavby je také nové dětské hřiště.

Většina bytů již je vyprodána

Z nabízených bytů je aktuálně skoro 90 procent vyprodáno. Byty v Residenci Garden Towers začal Central Group nabízet před dvěma lety. Projekt tehdy způsobil cenovou revoluci. Do té doby totiž luxusní bydlení v centru představovaly jen ojedinělé malé projekty či rekonstrukce stávajících bytových domů. Residence Garden Towers se ale stala první velkou luxusní novostavbou v širším centru. Díky většímu množství bytů se podařilo dosáhnout velmi příznivých cen a luxusní bydlení v centru se tak otevřelo daleko širším příjmovým vrstvám. Do té doby bylo nové bydlení jen pár minut od Václavského náměstí vyhrazeno úzké skupině lidí s nejvyššími příjmy.

„Právě velké projekty, jako je Residence Garden Towers nebo připravovaný projekt na našich nových pozemcích severně od nákladového nádraží Žižkov, představují budoucnost rezidenčního trhu v Praze. Takové projekty totiž vracejí do centra bydlení, které z něj v minulých desetiletích vytlačovaly kanceláře,“ připomněl Kunovský. „Touto cestou, tedy zástavbou brownfieldů v širším centru, by se Praha měla vydat. Politikům by mělo záležet na tom, aby do centra přilákali novou bytovou výstavbu a centrum města tak opět vrátili lidem,“ dodal.

Ceny nových bytů v Residenci Garden Towers začínaly před dvěma lety na 41.300 Kč za metr čtvereční a v průměru vycházely na 57.800 korun. A to včetně DPH a luxusního provedení. Byly tak tehdy o 18 procent nižší, než průměrné ceny nových i starých bytů ve srovnatelných lokalitách v širším centru Prahy. I dnes, kdy je skoro 90 procent bytů vyprodáno a v nabídce tak logicky zbývají především ty dražší byty, si Residence Garden Towers zachovává výhodné ceny. V průměru dnes stojí zbývající byty 71.600 korun za m2, což je zcela srovnatelné s celkovým průměrem nových i starších bytů na území celé Prahy, který podle nezávislého serveru RealityMix.cz aktuálně činí 70.900 Kč za m2.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Půjčit si od lidí, nebo od banky?

Půjčka od banky je stále tím prvním způsobem, který vytane lidem na mysli ve chvíli, kdy potřebují vyšší obnos. Hned za nimi zřejmě stojí půjčka od známých, která se obejde bez velkých úroků a zdlouhavé …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru