Největší evropská skupina cestovních pojišťoven se po 18 letech znovu sešla v Praze

V Praze se minulý týden na 2 dny sešli zástupci 19 cestovních pojišťoven sdružených v European Travel Insurance Group, největší skupině cestovních pojišťoven v Evropě. Po dlouhých 18 letech se do české metropole vrátilo výroční setkání společností s celkovým ročním obratem 25 mld. Kč v cestovním pojištění.

Společně už více než 110 let

Sdružení ETIG bylo založeno před 26 lety, aby navázalo na intenzivní spolupráci evropských cestovních pojišťoven započatou již před první světovou válkou, kdy první Evropská vznikla v roce 1907 v Budapešti. Dodnes členové tohoto uskupení sdílejí své produktové a obchodní know-how a základní společný cíl vidí v poskytování služeb spojených s cestováním na té nejvyšší úrovni. Do ETIG patří pojišťovny z německé skupiny ERV a další společnosti například ze Švýcarska, Rakouska, Norska, Holandska, Slovenska nebo Finska. Prezidentem ETIG je Richard Bader, který zároveň vede německou skupinu ERV (Europäische Reiseversicherung AG). V roce 1994 byla do skupiny jako první z bývalého východního bloku přijata také Evropská Cestovní Pojišťovna (dnes „ERV Evropská“).

„Je pro nás čest, že jsme mohli v Praze opět hostit zástupce cestovních pojišťoven, které ve svých zemích udávají trendy celému odvětví. Sdílet novinky z jednotlivých zemí a hledat cesty, jak na národních trzích přinášet lidem ty nejlepší služby, je vždy úžasně inspirující,“ říká Vladimír Krajíček, předseda představenstva ERV Evropské pojišťovny.

Největší evropský hráč v cestovním pojištění

Obrat (hrubé předepsané pojistné) společností sdružených v ETIG dosáhl v roce 2017 úctyhodných 949 mil. Eur, tedy téměř 25 mld. Kč. Tím je skupina jednoznačným lídrem v oblasti cestovního pojištění v Evropě. Z pohledu obratu nejvíce přispívají společnosti z Německa, Holandska a Velké Británie, lídry na svých trzích však jsou i členské pojišťovny v Norsku, Rakousku, anebo i v Česku.

Většina členů ETIG také využívá pro své klienty asistenční službu Euro-Center, která sídlí v pražském Karlíně. Ta jen v Praze zaměstnává více než 100 vyškolených odborníků připravených pomoci klientům v nouzi. Z Prahy také řídí 13 kamenných poboček po celém světě, díky nimž mají klienti jistotu, že budou při zdravotních problémech posláni jen do prověřených lékařských zařízení.

Díky členství v ETIG mohou jednotlivé pojišťovny snadno poskytovat své služby velkým mezinárodním klientům. Letecké společnosti, on-line prodejci pojištění nebo hotelové řetězce mohou do své nabídky jednoduše implementovat produkty členů ETIG díky unikátní on-line platformě nazvané IIIP.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Firmy dokáží generovat nové nápady, ale nedokáží je uvádět do praxe

Studie Cass Business School a společnosti VMware odhaluje problémy, se kterými se podniky potýkají při realizaci inovací. Neschopnost přetavovat nápady v nové produkty, služby a strategie potřebnou rychlostí vystavuje firmy riziku selhání. Vyplývá to z nové studie, kterou zpracovala ekonomická škola Cass Business …

Světové ekonomické fórum ocenilo továrnu Rakona jako výrobní podnik budoucnosti

Na základě roční studie zkoumající více než 1000 provozoven zvolilo Světové ekonomické fórum rakovnický závod Rakona společnosti P&G jako jednu z 9 pokročilých továren – průkopníků 4. průmyslové revoluce. Závod Rakona byl oceněn především díky jeho komplexní synchronizaci: webová analytická simulace s možností …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru